2Szanowni Państwo!
Nasza Placówka przystąpiła do akcji „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”. Działanie polegało na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego („wszystko co jest na prąd lub na baterie”).
W naszej szkole, po raz pierwszy została zorganizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci, to nieużywane, niepotrzebne już, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki. Zebrane przez naszą społeczność rzeczy przekazane zostały firmie GREEN OFFICE ECOLOGIC dzięki czemu mogą być wykorzystane do produkcji nowych przedmiotów.smieci
Uczniowie, nauczyciele i rodzice chętnie zaangażowali się w zbiórkę elektroodpadów. Udało się zebrać 1754 kg  elektrośmieci.  W zamian za to szkoła otrzymała bon pieniężny wymienny na sprzęt sportowy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w akcję. BAAARDZO zachęcamy do dalszego wspierania naszych inicjatyw!

Więcej…

 

2Dnia 09.02.2018 r. dwie przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy Va, pod opieką pani Marty Drzewieckiej wybrały się do schroniska dla zwierząt w Napierkach w celu przekazania zebranej  wcześniej żywności dla psów. Tam dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko i miały okazję zobaczyć przebywające w boksach różnej maści i rasy pieski. Te na widok niezwykłych gości radośnie skakały na siatkę, a niekiedy smutnym wzrokiem prosiły o moment zainteresowania swoją dolą.

Więcej…

 

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego.

Zbiórka trwa od 2 do 16 lutego 2018.

plakat18

 

pies

W grudniu 2017 roku oraz na początku stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Pawłowie oraz Napierkach. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że zbiórka karmy zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki hojności i wielkim sercom dzieci, rodziców i pracowników naszej szkoły udało nam się uzbierać 477 kg pożywienia. Najwięcej karmy zebrała Grupa Koszałka Opałka, Grupa Jagódki, klasa Va, VIa oraz VIIa.

 WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Więcej…

 

905 grudnia każdego roku na całym świecie, w celu uznania dla trudu wolontariuszy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, żeby uświadomić wszystkim ile bezinteresownej pracy i pomocy niosą dobrzy ludzie. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z ZPO1 z okazji tego święta przygotowali niespodziankę dla swoich młodszych kolegów. Przebrani w bajkowe stroje tanecznym krokiem i z piękną piosenką odwiedzali poszczególne klasy oraz grupy przedszkolne, częstując dzieci cukierkami. Piosenka niosła przekaz bezinteresownej pomocy, która jest głównym założeniem koła. Dzieciaki były bardzo zadowolone z tej wizyty. Gromkimi brawami dziękowali swoim starszym kolegom.

Więcej…

 

Po raz kolejny ruszyła akcja Towarzystwa Nasz Dom na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka pod nazwą Góra Grosza. Odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak co roku do zbiórki pieniędzy przyłącza się także nasza placówka. Zbieramy głównie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli o przyłączenie się do szkolnej zbiórki na ten dobroczynny cel. Koordynatorem akcji jest Szkolne Koło Wolontariatu.

goragrosza17

 

 

1Od 25 listopada do 10 grudnia na terenie powiatu mławskiego będzie prowadzona kampania „Biała Wstążka”. Jej organizatorem jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie w partnerstwie m.in. z Zespołami Interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wójtami gmin Wiśniewo i Radzanów, Państwową Szkołą Muzyczną w Mławie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz Komendą Powiatową Policji w Mławie.

W poniedziałek 27 listopada chłopcy ze Szkolnego Koła Wolontariatuz Zespołu Palcówek Oświatowych Nr 1 w Mławie pod opieką pań: J. Bugaj, M. Drzewieckiej oraz M. Kwiecińskiej także przyłączyli się do akcji i przed zajęciami przypinali białe wstążki mężczyznom przyprowadzającym dzieci do przedszkola i szkoły. Podczas długiej przerwy przeszli ulicą Warszawską i zachęcali napotkanych panów do przypięcia i noszenia symbolu sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.

Więcej…

 

114.11.2017 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Martyny Kwiecińskiej odwiedzili dzieci przebywające w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Kraszewie – Czubakach. W ośrodku mieszkają dzieci nieuleczalnie chore, pozbawione opieki rodzicielskiej – osierocone i takie, którymi rodzice nie chcą lub nie mogą się zająć. Obecnie znajduje się w nim około 50 chorych i ciężko doświadczonych przez los maluchów. Wolontariusze z wielką radością podarowali małym podopiecznym zebrane wcześniej książki oraz puzzle.

Więcej…

 

306. 11. 2017 roku w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Zgodnie z regulaminem kapituła z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie wybrała wolontariuszy, którzy odznaczyli się ogromnym zaangażowaniem, skutecznością oraz partnerstwem w podejmowanych działaniach na rzecz innych. Członkowie orzekli, że byli pod dużym wrażeniem działalności wszystkich nominowanych wolontariuszy i zgodnie stwierdzili, że wybór laureatów był bardzo trudny ze względu na zróżnicowany charakter prezentowanych działań i wysoki poziom nadesłanych zgłoszeń.

Szkolne Koło Wolontariatu z naszej placówki wraz z opiekunem Panią Martyną Kwiecińską otrzymali wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. W skład delegacji odbierającej dyplom weszli uczniowie klasy VII a – Anna Wtulich, Julia Grabowska, Piotr Przybyłowski oraz uczeń z klasy VI a Adam Powązka.

Więcej…

 

2Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, zarówno naszych bliskich jak i tych, których grobów już nikt nie odwiedza. Po raz kolejny grupa wolontariuszy przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych udała się na Cmentarz Parafialny, by zadbać o grób zmarłej 11. XII. 1983 roku nauczycielki naszej placówki Pani Amelii Zgórskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli mogiłę z liści, powyrywali trawę i zapalili znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłej. W chwili ciszy i skupienia zmówili krótką modlitwę.

Więcej…

 

4„ Nawet jeżeli już Was nie ma, to dla nas jesteście…”

Tradycyjnie jak co roku, przed 1 listopada wolontariusze z naszej Szkoły udali się na Cmentarz Parafialny pod opieką pań M. Kwiecińskiej oraz M. Drzewieckiej. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli groby zmarłych nauczycieli naszej placówki oraz mogiły nieznanych żołnierzy. Na znak szacunku i pamięci dla zmarłych zapalili znicze oraz w chwili ciszy zmówili krótką modlitwę.

Więcej…

 

1Uczennice Szkolnego Koła Wolontariatu 27 września odwiedziły dzieci z naszego przedszkola. W wybranych grupach czytały przedszkolakom utwory znanych polskich poetów tworzących literaturę dla dzieci. Akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wolontariuszy jak i małych słuchaczy. Jej celem jest rozpowszechnianie książek dla dzieci i wspieranie wspólnego czytania najmłodszym.

Więcej…

 

Celem akcji jest pomoc chorym dzieciom. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc. Każda plastikowa nakrętka jest cenna!

Nie wyrzucaj więc ich z innymi odpadami do śmieci, wyznacz miejsce i zacznij je zbierać!

1

 

2Dnia 07.03.2017 r. uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Martyny Kwiecińskiej wybrali się do schroniska dla zwierząt w Napierkach w celu przekazania zebranej  wcześniej żywności dla psów. Na początku wizyty na dźwięk dzwonka u bramy usłyszeliśmy wesołe szczekanie mieszkańców schroniska. W następnej kolejności naszym oczom ukazały się zadbane boksy i różnej maści i rasy ich właściciele. Pieski na widok niezwykłych gości radośnie skakały na siatkę, niekiedy smutnym wzrokiem prosiły o dobre słowo i moment zainteresowania swoją dolą.

Więcej…

 

4W styczniu 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie i Napierkach. Organizatorem akcji był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Koordynatorem zbiórki karmy w naszym zespole było Koło Wolontariuszy pod kierunkiem pani M. Kwiecińskiej. Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas 1 – 6 oraz przedszkolaków wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

Łącznie zebraliśmy 741 kg karmy. Najbardziej zaangażowali się w zbiórkę uczniowie z klasy Va i IIIc oraz przedszkolaki z grupy „Orzeszki”. 6 lutego zebrana karma została przekazana organizatorom akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom  oraz ich rodzicom za okazane serce i ogromne zaangażowanie w zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska w Pawłowie oraz Napierkach.  

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj833
mod_vvisit_counterWczoraj508
mod_vvisit_counterTen tydzień1800
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4694
mod_vvisit_counterTen miesiąc18598
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094593

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 29, 2021
Reklama