74584574 702193706932763 8879836303135342592 nSzkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę książek, pluszaków dla dzieci chorych przebywających w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Kraszewo Czubaki. Nasi mali przyjaciele i ich opiekunowie z wdzięcznością przyjęli dary naszych uczniów. Podczas kolejnego juz, wzruszającego spotkania z pensjonariuszami opiekunki Koła czytały fragmenty przywiezionych książek. Dzieci słuchały wybranych fragmentów książek. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

Więcej…

 

7Od kilku lat wolontariusze SP1 w Mławie biorą udział w akcji sprzątania grobów zmarłych nauczycieli naszej placówki oraz grobów nieznanych żołnierzy. W tym roku po raz kolejny grupa wolontariuszy przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych udała się na Cmentarz Parafialny, by zadbać o grób zmarłej 11. XII. 1983 roku nauczycielki naszej placówki Pani Amelii Zgórskiej oraz innych nauczycieli. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli mogiły z liści, powyrywali trawę i zapalili znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. W chwili ciszy i skupienia zmówili krótką modlitwę. Odwiedzili również groby nieznanych żołnierzy.

Więcej…

 

Zakończenie akcjipsp

- wielkiej zbiórki pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń!!!

Dziecko budzi się po operacji ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica... jest na sali wybudzeń, a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić jak może się czuć mały samotny człowiek po operacji. Darując mu pluszaczka, do którego będzie mógł się przytulić zanim zobaczy swoich rodziców, wywołujemy uśmiech i potrzebne ciepło.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom i ich rodzicom za liczne wsparcie i przyłączenie się do akcji. Zebraliśmy ponad 100 pluszaków. Zostaną one wysła22ne do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu.

 

Więcej…

 

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki oraz Pracownicy naszej szkoły!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc i wsparcie orgaznizowanej w naszej szkole akcji „Wielkanocny Dar Serca”.
Jesteśmy wdzięczni za ogromną ilość otrzymanych od Państwa darów w postaci deserków, kaszek oraz zupek, które zostały przekazane chorym dzieciom.
Jesteśmy szczęśliwi, że pomagacie nieuleczalnie chorym, porzuconym dzieciom. Jedną  z najfajniejszych rzeczy w kontaktach z mieszkającymi w Zakładzie maluchami jest to, że odwdzięczają się uśmiechem za troskę i poświęcony czas.

DZIĘKUJEMY !!!!!

1

 

podziekowanieelektro183

Zebraliśmy 840 kg zużytego sprzętu elektrycznego.

 

2W dniu 04.03.2019 r. trzy przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy VIIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod opieką pani Marty Drzewieckiej wybrały się do schroniska dla zwierząt w Napierkach w celu przekazania zebranej  wcześniej żywności dla psów. Tam dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko i jak wygląda proces adopcji psów. Miały także możliwość zobaczyć przebywające w boksach różnej maści i rasy czworonogii. Te, na widok niezwykłych gości, radośnie skakały na siatkę, a niekiedy smutnym wzrokiem prosiły o moment zainteresowania swoją dolą.

Więcej…

 

Po raz kolejny nasza placówka przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka pod nazwą Góra Grosza, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Zbieraliśmy głównie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Wszyscy uczniowie i nauczyciele chętnie przyłączyli się do zbiórki na ten dobroczynny cel. Wspólnie zebraliśmy 247,70 zł. Wszystkim bardzo dziękujemy. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu.

grosz

 

piesW grudniu 2018 roku oraz na początku stycznia 2019 roku w ZPO nr 1 w Mławie odbyła się zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt ze schronisk w Pawłowie oraz Napierkach. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że zbiórka karmy zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki hojności i wielkim sercom dzieci, rodziców i pracowników naszej szkoły udało nam się uzbierać 240 kg pożywienia.

Dziękujemy za zaangażowanie się w akcję.

 

paczuszkadlamaluszka

DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE, PRZEDSZKOLAKI ORAZ PRACOWNICY
NASZEJ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc i materialne wsparcie organizowanej w naszej placówce akcji

„Paczuszka dla chorego Maluszka”.
Jesteśmy wdzięczni za ogromną ilość otrzymanych od Państwa darów, które dnia 30.11.2018 r. zostały przekazane nieuleczalnie chorym dzieciom przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w miejscowości Kraszewo – Czubaki.
Za zorganizowanie transportu zebranych rzeczy do Ośrodka dziękujemy Pani Joannie Powązka.

Dziękujemy

Organizatorzy

Więcej…

 

15 grudnia każdego roku na całym świecie, w celu uznania dla trudu wolontariuszy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, żeby uświadomić wszystkim ile bezinteresownej pracy i pomocy niosą dobrzy ludzie. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu z okazji tego święta przygotowali niespodziankę dla swoich młodszych kolegów. Przebrani w bajkowe stroje tanecznym krokiem i z piękną piosenką odwiedzali poszczególne klasy oraz grupy przedszkolne, częstując dzieci cukierkami. Piosenka niosła przekaz bezinteresownej pomocy, która jest głównym założeniem koła. Dzieciaki były bardzo zadowolone z tej wizyty. Gromkimi brawami dziękowały swoim starszym kolegom.

Więcej…

 

17 listopada 2018 roku odbył się Trzeci Otwarty Dzień Czytania Chorym Dzieciom pt. „Przeczytaj mi bajkę z Twojego dzieciństwa”. Celem wydarzenia było umożliwienie wzajemnego poznania się, wspólna zabawa i integracja z podopiecznymi Fundacji Odzyskać Radość.
W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym i Hospicjum w Kraszewie – Czubakach naszą placówkę reprezentowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu: Pani Martyna Kwiecińska i Pani Marta Drzewiecka. Panie czytały baśnie przy łóżkach nieuleczalnie chorych dzieci.  Pod opiekę Fundacji Odzyskać Radość trafiają dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej – osierocone i takie, którymi rodzice nie chcą lub nie mogą się zająć – wszystkie bardzo chore.

Więcej…

 

4Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, zarówno naszych bliskich jak i tych, których grobów już nikt nie odwiedza. Po raz kolejny grupa wolontariuszy przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych udała się na Cmentarz Parafialny, by zadbać o grób zmarłej 11 XII 1983 roku nauczycielki naszej placówki Pani Amelii Zgórskiej oraz innych nauczycieli. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli mogiły z liści, powyrywali trawę i zapalili znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. W chwili ciszy i skupienia zmówili krótką modlitwę. Odwiedzili również groby nieznanych żołnierzy.

Więcej…

 

3Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie. Dlatego uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu 28 września odwiedzili dzieci z naszego przedszkola. W wybranych grupach czytali przedszkolakom piękne wiersze o tematyce jesiennej. Akcja  „Głośnego czytania”  cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wolontariuszy jak i małych słuchaczy.

Więcej…

 

ppW dniu 23 maja 2018r. panie Martyna Kwiecińska i Marta Drzewiecka ponownie udały się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach i w imieniu całego Szkolnego Koła Wolontariatu przekazały przebywającym tam dzieciom prezenty w postaci artykułów szkolno-biurowych. Była to już czwarta, a zarazem ostatnia w tym roku szkolnym akcja zorganizowana przez szkolny wolontariat dla chorych dzieci z Ośrodka.

Więcej…

 

DSC 01185 kwietnia 2018 roku w sali kina MDK odbyła się VII Mławska Gala Wolontariatu. Zespół Placówek Oświatowych nr 1 reprezentowała grupa wolontariuszy wraz z panią Martą Drzewiecką i panią Martyną Kwiecińską.  
Gala Wolontariatu to okazja do złożenia podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu bezinteresownej pomocy innym. Podczas uroczystości wszystkie szkoły zbierające karmę dla zwierząt w schronisku otrzymują tytuł „Szkoły przyjaznej dla zwierzaka”. Nasza placówka również brała udział w zbiórce pożywienia dla bezdomnych psiaków. Zebraliśmy aż 477 kg karmy.  W podziękowaniu za zaangażowanie otrzymaliśmy statuetkę „Szkoły przyjazdnej dla zwierzaka”.

Więcej…

 

aDrodzy Rodzice, Uczniowie, Przedszkolaki oraz Pracownicy naszej szkoły!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc i wsparcie orgaznizowanej w naszej szkole akcji „Wielkanocny Dar Serca”.
Jesteśmy wdzięczni za ogromną ilość otrzymanych od Państwa darów w postaci deserków, kaszek oraz zupek, które dnia 20 .03. 2018 r. zostały przekazane chorym dzieciom.
Za zorganizowanie transportu zebranych rzeczy do Ośrodka dziękujemy Paniom: Renacie Przybyłowskiej oraz Joannie Powązka.
Jesteśmy szczęśliwi, że pomagacie nieuleczalnie chorym, porzuconym dzieciom. Jedną  z najfajniejszych rzeczy w kontaktach z mieszkającymi w Zakładzie maluchami jest to, że odwdzięczają się uśmiechem za troskę i poświęcony czas.

DZIĘKUJEMY !!!!!

Więcej…

 

3Dnia 28 lutego 2018 roku wolontariuszy  z ZPO nr 1 w Mławie odwiedziła pani dyrektor Marta Samoraj oraz pani psycholog Monika Uchniewska z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie Czubakach. Panie wprowadziły uczniów w tematykę wolontariatu. Zwróciły uwagę jak ważna w byciu wolontariuszem jest empatia i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Podziękowały za ogromne zaangażowanie w organizację zbiórek na rzecz chorych dzieci przebywających w ich ośrodku.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj833
mod_vvisit_counterWczoraj508
mod_vvisit_counterTen tydzień1800
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4694
mod_vvisit_counterTen miesiąc18598
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094593

Online (20 minutes ago): 18
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 29, 2021
Reklama