Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2RAPORT Z REALIZACJI I ZADANIA KONKURSOWEGO

„ZDROWIE NA TALERZU W ZGODZIE Z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA”                                                                                                                                          

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mławie w ramach realizacji programu „Przedszkole promujące zdrowie” przeprowadzono w sześciu grupach przedszkolnych ( 3,4,5,6 latkach) debatę nt. „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”.
Nauczycielki zaprezentowały planszę „Piramida żywienia”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały ułożone produkty na poszczególnych poziomach i nazywały je. Nauczycielki wyjaśniły, co jest najbardziej ważne, aby zdrowo się odżywiać o czym należy pamiętać zarówno w przedszkolu jak i w domu. Dzieci zrozumiały, że im wyższe piętro piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożywanych produktów z danej grupy żywności.
Po obserwacji planszy stwierdzono jednoznacznie w grupach, iż wszystkie produkty w piramidzie zdrowia dostarczają witamin i potrzebnych składników ale największe znaczenie ma sport.

Więcej…

 

2Konkurs „Przedszkole zdrowego żywienia”

Realizacja zadania 7

Przygotowanie przedszkolnego teatrzyku z wykorzystaniem warzyw, owoców bądź innych składników pokarmowych

 Dnia 12.05.2016 w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie odbyło się przedstawienie przygotowane przez 5-6 latków pt „Żyj zdrowo i kolorowo”. Mali aktorzy zachęcali kolegów i koleżanki z naszego przedszkola do zdrowego stylu życia. Stając się owocami i warzywami (z zawieszonymi emblematami) przedszkolaki zaprezentowali swoje walory smakowe i zdrowotne zachęcając przy tym do ich spożywana.

Więcej…

 

1Zadanie: Zorganizowanie spotkania z pielęgniarką nt. „Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem (otyłość, nadwaga, niedobór masy ciała, bulimia…)

Grupy „Słoneczka” i „Pszczółki” wybrały się z wizytą do gabinetu pani pielęgniarki, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance na ten temat.

Więcej…

 

zdroweprzedszkoleRaport z realizacji zadania konkursowego

„Zastrzyk witamin każdego dnia”

w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie.

Więcej…

 

Dnia 21 stycznia 2016r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowymi nr 1 w Mławie zostało zorganizowane spotkanie z rodzicami na temat „nawyków żywieniowych oraz wpływu siedzącego trybu życia na zdrowie i kondycję dziecka” w ramach konkursu „Przedszkole zdrowego żywienia”. Spotkanie poprowadziła pani Hanna Kasztelan – pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Mławy. Prowadząca spotkanie zwróciła uwagę między innymi na nową Piramidę Zdrowego Żywienia, właściwe proporcje i ilość spożywanych przez dziecko posiłków,przybliżyła rodzicom zasady zdrowego trybu życia. Rodzice dowiedzieli się między innymi jakie produkty powinny spożywać dzieci, aby prawidłowo rosły i rozwijały się oraz jakich produktów należy unikać.

Więcej…

 

1W grupie 5-latków nauczycielki przeprowadziły zajęcia dotyczące zagadnień :

  • Co to jest zdrowie i choroba?   Czy nadmiar jedzenia szkodzi?   W jakich produktach kryją się witaminy?   Ruch i odpoczynek.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1090
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5548
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982793

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021