Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2RAPORT Z REALIZACJI I ZADANIA KONKURSOWEGO

„ZDROWIE NA TALERZU W ZGODZIE Z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA”                                                                                                                                          

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mławie w ramach realizacji programu „Przedszkole promujące zdrowie” przeprowadzono w sześciu grupach przedszkolnych ( 3,4,5,6 latkach) debatę nt. „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”.
Nauczycielki zaprezentowały planszę „Piramida żywienia”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały ułożone produkty na poszczególnych poziomach i nazywały je. Nauczycielki wyjaśniły, co jest najbardziej ważne, aby zdrowo się odżywiać o czym należy pamiętać zarówno w przedszkolu jak i w domu. Dzieci zrozumiały, że im wyższe piętro piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożywanych produktów z danej grupy żywności.
Po obserwacji planszy stwierdzono jednoznacznie w grupach, iż wszystkie produkty w piramidzie zdrowia dostarczają witamin i potrzebnych składników ale największe znaczenie ma sport.

Więcej…

 

2Konkurs „Przedszkole zdrowego żywienia”

Realizacja zadania 7

Przygotowanie przedszkolnego teatrzyku z wykorzystaniem warzyw, owoców bądź innych składników pokarmowych

 Dnia 12.05.2016 w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie odbyło się przedstawienie przygotowane przez 5-6 latków pt „Żyj zdrowo i kolorowo”. Mali aktorzy zachęcali kolegów i koleżanki z naszego przedszkola do zdrowego stylu życia. Stając się owocami i warzywami (z zawieszonymi emblematami) przedszkolaki zaprezentowali swoje walory smakowe i zdrowotne zachęcając przy tym do ich spożywana.

Więcej…

 

1Zadanie: Zorganizowanie spotkania z pielęgniarką nt. „Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem (otyłość, nadwaga, niedobór masy ciała, bulimia…)

Grupy „Słoneczka” i „Pszczółki” wybrały się z wizytą do gabinetu pani pielęgniarki, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance na ten temat.

Więcej…

 

zdroweprzedszkoleRaport z realizacji zadania konkursowego

„Zastrzyk witamin każdego dnia”

w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie.

Więcej…

 

Dnia 21 stycznia 2016r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowymi nr 1 w Mławie zostało zorganizowane spotkanie z rodzicami na temat „nawyków żywieniowych oraz wpływu siedzącego trybu życia na zdrowie i kondycję dziecka” w ramach konkursu „Przedszkole zdrowego żywienia”. Spotkanie poprowadziła pani Hanna Kasztelan – pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Mławy. Prowadząca spotkanie zwróciła uwagę między innymi na nową Piramidę Zdrowego Żywienia, właściwe proporcje i ilość spożywanych przez dziecko posiłków,przybliżyła rodzicom zasady zdrowego trybu życia. Rodzice dowiedzieli się między innymi jakie produkty powinny spożywać dzieci, aby prawidłowo rosły i rozwijały się oraz jakich produktów należy unikać.

Więcej…

 

1W grupie 5-latków nauczycielki przeprowadziły zajęcia dotyczące zagadnień :

  • Co to jest zdrowie i choroba?   Czy nadmiar jedzenia szkodzi?   W jakich produktach kryją się witaminy?   Ruch i odpoczynek.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj171
mod_vvisit_counterWczoraj496
mod_vvisit_counterTen tydzień3970
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5168
mod_vvisit_counterTen miesiąc13711
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17715
mod_vvisit_counterRazem1071369

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.237.16.210
,
Today: Paź 23, 2021
Reklama