Prezentacja "Zmiany w egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym 2021" https://www.gov.pl/attachment/59087c2a-9a6a-490a-9063-c57dc640d3c0

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu br. w formie rozporządzenia. Również w grudniu rozpoczną się szkolenia dla doradców metodycznych i nauczycieli, organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dodatkowo dyrektor CKE opublikuje aneksy do informatorów, zawierające m.in. opisy zmian w formułach arkuszy, zmodyfikowane zakresy struktur gramatycznych dotyczące egzaminów z języków obcych nowożytnych oraz listy lektur do egzaminów z języków mniejszości narodowych, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego.

Informatory dla uczniów (obecnych klas 7) zdjących egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022:

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 11, 2021