Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2Dnia 28 maja 2019 r. po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy o Mławie – „Mława - Nasza Mała Ojczyzna”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV – V. Konkurs był jednoetapowy i miał charakter zmagań klasowych. Do rywalizacji przystąpiło po trzech chętnych uczniów z każdej klasy, tworząc drużynę. Konkurencje były urozmaicone, a drużyny wykazały się dużą wiedzą i dzielnie stawiły czoło poszczególnym zadaniom.  Każda z drużyn dzielnie walczyła o miejsce na podium. Po burzliwej rywalizacji i podliczeniu punktów przez komisję zwycięskie miejsca przypadły przedstawicielom następujących klas:
I miejsce -  kl. Vb -  Wiktoria Jaworska, Gabrysia Libudzka, Maja Tuszyńska
Wyróżnienie  -  kl. Va -  Zuzanna Rzeplińska i Zuzanna Watemborska.

Więcej…

 

3Dnia 26 marca 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Skierowany on był do uczniów klas 4-8. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego poprzez aktywność artystyczną, popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej  oraz prezentacja uczniów utalentowanych wokalnie w szkole. Jury oceniając prezentacje wokalne brało pod uwagę  zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców a także staranność i dokładność wykonania.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznano następujące miejsca:

  • I   miejsce –    Anna Osolińska kl.4b
  • II  miejsce -    Gabriela Bogucka kl.6b
  • III miejsce –   Martyna Maćkowska kl.7a

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy za udział, a laureaci  otrzymali drobne upominki. Konkurs przygotowała i prowadziła pani Aneta Stanios – nauczycielka muzyki.

Więcej…

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z cyklu

"Żywe spotkania z historią uczniów klas Va, Vb, Vc"

Prezentujemy zdjęcia z wycieczki do Gdańska oraz z odwiedzin Westerplatte.

Zobacz TUTAJ

 

4Dnia 15 marca 2019 roku uczniowie z klas I-III mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Wars i Sawa” w wykonaniu małych artystów z klasy IIa pod kierunkiem wychowawcy – pani E. Łuby. Spektakl wzbogacony został muzyką oraz układami tanecznymi do piosenek o dawnej Warszawie w wykonaniu uczennic. Młodzi aktorzy wcielając się w role postaci z legendy, przybliżyli dzieciom historię powstania Warszawy. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!
Bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia rodzice uczniów, dzięki którym powstała bogata, stosowna do tematu spektaklu scenografia, kostiumy i rekwizyty.

Więcej…

 

8Ogłoszony „Rok Wojciecha Piechowskiego” jest wspaniałą okazją do odwiedzin naszego muzeum. W związku z tym 1 marca uczennice z „Koła czytelniczego” wraz z panią Dorotą Tadrzyńską, nauczycielem - bibliotekarzem udały się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie czekały różne atrakcje. Uczennice zwiedziły dział  poświęcony znanemu, wybitnemu malarzowi z Nosarzewa Borowego – Wojciechowi Piechowskiemu. Po wystawie oprowadzała pani Katarzyna Malińska, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o życiu i twórczości artysty związanego z naszym miastem i powiatem.

Więcej…

 

2W dn. 3 marca b.r. Mława uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji członków podziemia niepodległościowego w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (parafia Św. Rodziny). Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się przed pobliski pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała wicedyrektor  Urszula Smolińska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Na koniec tej uroczystości zapalono znicze i odśpiewano hymn państwowy.

Więcej…

 

721 lutego 2019r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie, uczniowie i nauczyciele obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Mottem tego dnia stały się słowa Franciszka Dmochowskiego:
„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego i przypomnieć, że język polski jest skarbnicą polskiej historii, kultury i doświadczeń.
W tym roku szczególną uwagę poświęcono poprawności językowej. Uczniowie klasy VIb, pod czujnym okiem wychowawczyni p. Małgorzaty Stefańskiej - Zery, ozdobili korytarze szkolne gazetkami przypominającymi zasady posługiwania się poprawną polszczyzną oraz przykładami, jak nie należy "kaleczyć" języka ojczystego.
Nauczyciele zostali obdarowani ekologicznymi torbami, na których uczniowie wypisali poprawne formy wyrażeń i zwrotów, które sprawiają im najwięcej trudności językowych.  Pomysł ten spotkał się z  pozytywnym  odzewem wśród grona pedagogicznego.
Warto podkreślić, że umiejętność  poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Więcej…

 

28 lutego b.r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona szkoły Hugona Kołłątaja w jego w jego 207 rocznicę śmierci. Hugo Kołłątaj zmarł po długiej chorobie 28 lutego 1812r. w Warszawie. Został pochowany na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.
W historii naszej szkoły niewątpliwie ważnym wydarzeniem było nadanie jej imienia Hugona Kołłątaja. Wynikało to z wieloletnich dążeń rodziców i nauczycieli oraz zainteresowań samych uczniów jak również z zadań i kierunków pracy wychowawczej szkoły. 5 pażdziernika1985 roku na boisku szkolnym odbyła się uroczystość nadania imienia szkole oraz przekazania sztandaru. Uroczystość ta została uwieńczona tablicą pamiątkową poświęconą patronowi szkoły.

1

 

We wrześniu 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania "Przedwiośnia " Stefana Żeromskiego. Prezydent Andrzej Duda złożył pisemne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji. Otrzymaliśmy też pamiątkowy egzemplarz dzieła Żeromskiego.

List Prezydenta RP do społeczności SP1 w Mławie - kliknij i czytaj

kkkkkkkk

 

2Jest już tradycją , że przedszkolaki z naszego przedszkola lubią przychodzić do biblioteki szkolnej. Lubią słuchać bajek, które czytają im Panie z biblioteki, a także uczniowie z „Koła czytelniczego”.
W  ramach  obchodów  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedziła naszą bibliotekę p. Agata Mierzwa – Kierownik zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej, która  w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji patriotycznej „Kto ty jesteś? – Polak mały” zaprezentowała przedszkolakom  z grupy „Orzeszki” i „Żabki” „Legendy polskie” z wykorzystaniem „teatrzyku kamishibai”.

Więcej…

 

Nasza placówka otrzymała podziękowanie i dyplom

od Minister Edukacji Anny Zalewskiej

za włączenie się w obchody 100 - lecia niepodległości Polski.

dyplomzahymnn18

 

 

4W dniu 19 listopada bieżącego roku naszą placówkę odwiedził żołnierz zawodowy ppłk Krzysztof Bednarz z Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej w Warszawie. Gość przeprowadził prelekcję zatytułowaną: „Zawód żołnierz – jak być patriotą we współczesnym świecie”.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali podstawowych informacji na temat zawodowej służby wojskowej oraz współcześnie postrzeganego patriotyzmu. Druga część prelekcji  przeznaczona była dla uczniów klasy VIIIa i V a i oprócz wyżej wymienionych zagadnień dotyczyła kwestii związanych z Wojskami Obrony Terytorialnej, udziałem polskich żołnierzy w misjach pokojowych, a także kierunków kształcenia realizowanych w uczelniach wojskowych.

Więcej…

 

5W dniu 16 listopada 2018 r. przedszkolaki i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup „Koszałka Opałka”, „Słoneczka”, „Orzeszki” i „Żabki” przygotowały apel pt. „Śpiewamy dla Niepodległej”. Starszaki zaprosiły młodszych kolegów na spektakl słowno-muzyczny podczas którego dzieci mogły wysłuchać pieśni patriotycznych oraz poznać niektóre fakty z czasów gdy Polska była pod zaborami.
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki odśpiewały Hymn państwowy.

Więcej…

 

2W listopadzie 2018 r. dzieci, rodzice i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 uczestniczyli w warsztatach „Drzewko dla Niepodległej”. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kto Ty jesteś - Polak mały”. Wszystkie drzewka zostały wyeksponowane na korytarzu. Głównym celem tych spotkań było włączenie rodziców w kształtowanie postaw patriotycznych u swoich dzieci, ujednolicenie oddziaływań przedszkola i domu rodzinnego w przekazywaniu treści patriotycznych.

Więcej…

 

39 listopada 2018 roku w najmłodszej grupie „Jagódki” odbyły się zajęcia w ramach realizowanej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Kto ty jesteś – Polak mały?”. Przedszkolaki poznały symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Z wielkim przejęciem deklamowały wiersz W. Bełzy pt.: „Kto ty jesteś” oraz zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” pokazując, że są małymi patriotami i kochają swój kraj. Na zakończenie wykonały przy pomocy kilku mam „Drzewko dla Niepodległej”, zawieszając biało – czerwone serduszka. To była wspaniała lekcja patriotyzmu.

Więcej…

 

5Dnia 16.11.2018r wychowawca i dzieci z gr. VII „Orzeszki” zaprosiły rodziców, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Jest to jeden z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu. Rodzice wysłuchali pieśni patriotycznych śpiewanych przez swoje pociechy. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały ozdobne elementy, które powiesiły na drzewku.  Spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem - tortem, specjalnie wykonanym przez rodziców na tę okazję.

Więcej…

 

1Pod koniec października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu, nawiązującego tematyką do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie konkursu:

  • I miejsce Adam Witkowski
  • II miejsce Aleksandra Nowacka
  • Nagroda specjalna Sylwia Rząp
  • Nagroda główna Jakub Maruszewski
  • Nagroda główna Zuzanna Chmielewska
  • Wyróżnienie Piotr Przybyłowski
  • Wyróżnienie Maja Sadowska

Więcej…

 

1Przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z opiekunami w dn. 11 listopada b.r., podobnie jak wielu mławian, rozpoczęli świętowanie w kościele pw. Św. Trójcy. Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się pod ratusz, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę ze słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Kulminacyjnym punktem miejskich uroczystości było spotkanie w parku, gdzie w samo południe mieszkańcy zaśpiewali wraz z całą Polską hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.  W dalszej części patriotycznego spotkania u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego  delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

429.10.2018 roku uczniowie klas VI a i VI b oraz kilku uczniów z klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszą atrakcją czekającą na uczestników wycieczki była Stacja Grawitacja - ogromny kompleks trampolin, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Po rozgrzewce pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły skakać bez ograniczeń nie tylko na platformach do skakania, ale także i w części przeznaczonej do gimnastyki, na platformach zeskokowych o różnej wysokości, a ponadto na  boisku do zbijaka i w strefie wsadów do kosza.   

Więcej…

 

Dekoracje w szkole z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

6b

Więcej…

 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości we wszystkich salach przedszkolnych i na korytarzach nauczyciele przygotowali okolicznościowe gazetki.

gazetka piętro

Więcej…

 

Układ taneczny w wykonaniu uczniów klasy VIb

Układ do piosenki "Niepodległa niepokorna" - uczennice klasy VIIa

 

1W dniu 06.11.2018 r. dzieci i nauczyciele z grupy „Żabki” z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 zaprosili rodziców na wspólne świętowanie 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Podczas wspólnej pracy rodzice, dzieci i nauczyciele śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe z okresu I wojny światowej. Na zakończenie przy ozdobionym już drzewku dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki o niepodległości. Rodzice byli bardzo wzruszeni, że ich dzieci tak wiele wiedzą o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Spotkanie było jednym z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu „Kto ty jesteś?- Polak mały”.

Więcej…

 

4W dniu 07.11.2018 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup: Żabki, Orzeszki i Słoneczka uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem mławskich miejsc pamięci narodowej”. Odwiedziły mławski cmentarz, gdzie uczciły pamięć żołnierzy walczących o wolność i niepodległość. W mławskim parku zapaliły znicze pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i pod Dębem Niepodległości. Przy tej okazji dzieci utrwalały i zdobywały wiedzę o czasach dla Polski trudnych, rozumiały dlaczego w takich miejscach należy zachowywać się z szacunkiem.

Więcej…

 

2W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas czwartych pojechali do stolicy Polski – Warszawy. Wycieczka miała charakter integracyjno-edukacyjny. Uczniowie poprzez zabawę i naukę poszerzyli swoją wiedzę. Uczestniczyli w interaktywnym widowisku „Wanna Archimedesa” w teatrze Capitol. Wzięli również udział w „warsztatach czekoladowych” w Pijalni Czekolady E.Wedla. Spacerując po Starym Mieście odwiedzili miejsca pamięci narodowej.

Więcej…

 

1Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączony myślą prosta,
Żeby Polska była Polską .

Słowami tej znanej pieśni, 9 listopada, rozpoczął się w naszej szkole koncert „Taniec dla Niepodległej”. Ideą koncertu było, aby tańcem i piosenką uczcić 100- lecie naszej wolnej ojczyzny. Na początku uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja rodzice oraz cała społeczność szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pokazy taneczne rozpoczęli najmłodsi prezentując polskie tańce ludowe: uczniowie klasy Ia zatańczyli krakowiaka, a przedszkolacy zaprezentowali ciekawy układ kujawiaka. Współczesne układy taneczne wyrażających radość, że możemy żyć w niepodległej Polsce, wykonali uczniowie klas VIb oraz VIIa. Pokazy przeplatane były występami wokalnymi chóru szklonego oraz solistów. Była też okazja do wspólnego śpiewu znanych pieśni patriotycznych: „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Szara piechota”. Uroczystość zakończono polonezem - polskim reprezentacyjnym tańcem narodowym, który niegdyś stanowił element ceremoniału na dworach królów polskich. W tańcu tym zaprezentowali się najstarsi uczniowie szkoły.

Więcej…

 

31 października 2018r. klasy VIII a i b oraz VII a wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, studia Telewizji Polskiej oraz oglądanie musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. W Sejmie zostaliśmy zapoznani przez panią przewodnik z historią polskiego parlamentaryzmu od XV wieku przez Sejm Czteroletni, II Rzeczpospolitą, czasy PRL-u po czasy obecne. W Sejmowej Sali Posiedzeń przewodnik opowiadał, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa. Zostaliśmy zapoznani też z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego znajdującego się w sąsiedztwie budynku Sejmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie zdjęcie.

Więcej…

 

12W poniedziałek, 17 września 2018r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili w kinie MDK z programem słowno- muzycznym z okazji 79 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uczniowie z klasy 7a i 8ab pod kierunkiem pani Danuty Bardońskiej i pani Jolanty Luciszewskiej zaprezentowali program pt. „Pamiętamy”. Zuzia F. i Adam P. z klasy 7a zaśpiewali piosenkę pt. „Polskie kwiaty”, Adam P. i Ola P. przedstawili losy Sybiraków.  Na skrzypcach grał Maciej R. Następnie chłopcy z klasy 8a i uczennica z 8b za pomocą pantomimy pokazali historię Polski, która przez 123 lata walczyła o niepodległość. Pantomima nawiązywała do lat zaborów, sytuacji Polski opuszczonej przez naród i moment odzyskania niepodległości. Było to bardzo wzruszające i wywołało wiele emocji.

Więcej…

 

317 września b.r. w Mławie obchodzono Dzień Sybiraka oraz 79-tą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Podczas tej uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele Świętej Trójcy. Po mszy kombatanci, młodzież, przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, delegacje, poczty sztandarowe przemaszerowały na cmentarz parafialny. Tam nie zabrakło okolicznościowych przemówień, hymnu sybiraka oraz apelu poległych. Następnie przedstawiciele władz, delegacje, a także członkowie mławskiego Związku Sybiraków złożyli kwiaty na symbolicznym Grobie Sybiraków. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali kina Miejskiego Domu Kultury.

Więcej…

 


11 września 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły był reprezentowany na uroczystościach 79-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą, które odbyły się pod Mauzoleum Żołnierzy Września 1939 w Uniszkach Zawadzkich. Obchody rozpoczęły się przemówieniami okolicznościowymi senatora  Jana Maria Jackowskiego i Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego. Krótką modlitwę za zmarłych zmówił ks. dr Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM, po której licznie przybyłe delegacje instytucji, stowarzyszeń, komitetów wyborczych i partii politycznych złożyły kwiaty przed płytą z nazwiskami poległych żołnierzy. Ostatnim, pięknym akcentem obchodów rocznicowych, było zapalenia 864 zniczy na skarpie przed Pomnikiem Piechura. Ustawione w kształcie biało – czerwonej flagi znicze symbolizowały 864 żołnierzy polskich, których znamy z imienia i nazwiska, z ponad 3000 poległych w bitwie obronnej pod Mławą.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1085
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5543
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982788

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021