Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

Dnia 15 grudnia 2020r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów VI Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Namaluję kolędę”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie.

W konkursie brały udział dzieci 5-6-letnie, uczniowie klas I-VIII.
Na konkurs wpłynęło 60 prac (ub. r. 83 prace), w tym 4 prace nie spełniały kryteriów:
Kategoria – dzieci 5-6-letnie – wpłynęło 31 prac (w tym 3 prace nie spełniały ustalonych kryteriów),
Kategoria – klasy I – III – wpłynęły 3 prace,
Kategoria – klasy IV – VIII – wpłynęło 26 prac (w tym 1 praca bez podpisu).

132590618 396200174948832 2633562582934007943 o 420x315

Komisja wyłoniła laureatów w 2 kategoriach. Nagrody i dyplomy zostały wręczone laureatom dnia 22 grudnia 2020 r. podczas Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu przedszkolaków.

W kategorii dzieci 5-6-letnich:
1 miejsce: Igor Rochon – gr. 7 (6 lat) i Nikola Betlińska – gr. 5 (5 lat )
2 miejsce: Oliwia Podlaska – gr. 4 (5 lat); Stanisław Ambo – gr. 6 (6 lat)
i Kacper Wtulich – gr. 6 (6 lat)
3 miejsce: Katarzyna Rzemieniewska – gr. 4 (5 lat)
Wyróżnienie:
Filip Ciarkowski – gr. 7 (6 lat)
132574831 396199701615546 2138267287409277160 o 315x420


W kategorii klas IV – VIII:
1 miejsce: Julia Chaborska – kl. 6a i Gabriela Wtulich – kl. 6a
2 miejsce: Sebastian Rengiewicz – kl. 4b i Jakub Maruszewski – kl. 6b
3 miejsce: Aleksandra Łęczek – kl. 4b; Gabriel Welenc – kl. 4b i Filip Kwiatkowski – kl. 5a
Wyróżnienia:
Wiktoria Wojtkowska – kl. 7b
Igor Chaborski – kl. 5a

DSC01101 420x236


W kategorii klas I – III nie przyznano nagród, nie wyłoniono laureatów.

Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy na konkurs plastyczny za rok!

 

4 420x236Dnia 16 grudnia 2019r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów piątego Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Namaluję kolędę”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie.

Celem konkursu było:

 • prezentowanie twórczości dzieci,
 • poprzez różne formy plastycznej działalności ukazanie radości i nastroju Świąt Bożego Narodzenia,
 • popularyzowanie tradycji związanej ze świętami,
 • uaktywnienie i promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie:
 • rozwijanie wyobraźni twórczej,
 • rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

W konkursie brały udział dzieci 5-6-letnie, uczniowie klas I-VIII.
Na konkurs wpłynęły 83 prace (ub. r. - 72 prace):

 • Kategoria – dzieci 5-6-letnie – wpłynęło 21 prac (w tym 1 praca nie spełniała kryterium)
 • Kategoria – klasy I-III – wpłynęło 14 prac
 • Kategoria – klasy IV-VIII – wpłynęło 48 prac.

Więcej…

 

logo stowarzyszernia

 Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie 

zaprasza do udziału

w V Szkolnym Konkursie

"NAMALUJĘ KOLĘDĘ"

koledy

REGULAMIN

 

wystawa nagrodzonych prac Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz czwarty zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Namaluję kolędę”. W konkursie brały udział dzieci 5-6-letnie oraz uczniowie klas I-VIII.
Celem konkursu było:

 • Prezentowanie twórczości dzieci,
 • Poprzez różne formy plastycznej działalności ukazanie radości i nastroju Świąt Bożego Narodzenia,
 • Popularyzowanie tradycji związanej ze świętami,
 • Uaktywnienie i promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie:
 • - rozwijanie wyobraźni twórczej,
 • - rozwijanie sprawności manualnej w zakresie technik plastycznych.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Więcej…

 

2Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie Pani Dyrektor Janinie Lampkowskiej – do biblioteki trafiły nowiutkie pachnące księgarnią książki, które zasponsorowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Zostały opracowane, tzn. opieczętowane, skatalogowane i obłożone w okładki foliowe. Nowe woluminy pieczętowali  m.in. uczniowie z „Koła Czytelniczego”. Zapraszamy do odwiedzin biblioteki i  wypożyczeń.
Życzymy miłej lektury!

Więcej…

 

Dnia 29 listopada 2018r. członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół SP1 w Mławie piekli pierniki. W dniu 6 grudnia zapakowane pierniki były sprzedawane uczniom i pracownikom ZPO1.

1

2

 

1

Adam Powązka - uczeń z klasy VIa, który uzyskał najwyższą średnią w szkole - 6,00 otrzymał nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 dla Najlepszego Ucznia roku szkolnego 2017/2018. Nagrodę wręczył w-ce prezes Stowarzyszenia p. Sylwester Łuba.

Więcej…

 

116 lutego grupa 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Ośrodka Narciarskiego "Kurza Góra". Wycieczka była formą nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli średnią 5,0 i wyższą za I pólrocze roku szkolnego. Fundatorem i organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 w Mławie.

Ci, którzy po raz pierwszy założyli narty, mogli póbować swoich sił na niewielkim wzniesieniu tzw. Kurzej Akademii. Bardziej zaawansowani narciarze mieli do dyspozycji dwie trasy zjazdowe o długości 550m i 770 m. Dużą atrakcją było również lodowisko i możliwość jazdy na łyżwach, z której skorzystało sporo dzieci. Po sportowych wyczynach wszyscy z chęcią spożyli ciepły posiłek w stylowej restauracji.

Więcej…

 

113 listopada 2017r. odbyły się niecodzienne zajęcia edukacyjne prowadzone przez mobilne Planetarium „Anuka” z Warszawy. Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w projekcie „Nasze niebo”, z klas IV – VII w pokazie „Od zmierzchu do świtu”. Pokaz, dla każdej z klas osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Uczniowie odbyli podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogli również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili uczniowie przenieśli się w zagadkowy świat kosmosu. Każda klasa uczestniczyła w 30 minutowym seansie i 30 minutowych warsztatach kosmicznych.

Więcej…

 

wycieczka17

W ramach tej działalności została zorganizowania wycieczka dla prymusów do Parku linowego „Gibon” w Przasnyszu. Wycieczka odbyła się dnia 19 czerwca 2017r. Tego dnia 45 uczniów szkoły, którzy osiągnęli średnie ocen od 5,0 i wyżej wraz z opiekunami – członkami nauczycielami ze szkoły, uczcili całoroczną pracę w szkole.

Uczniowie po zapoznaniu się z zasadami panującymi w Parku linowym zmierzyli się z trasami: „pomarańczową” i „zieloną” i przeszli je znakomicie. Podczas zabawy usprawniali swoje umiejętności koordynacyjne, fizyczne oraz zwalczali swój lęk przed wysokością. Dzieci chętnie pokonywały kolejne wyzwania wysokościowe i wymieniali się wrażeniami z przejścia trudniejszych zadań. W parku linowym nie zabrakło także innych atrakcji. Młodzież bawiła się na trampolinie i grała w piłkę siatkową oraz nożną. Zwieńczeniem całego dnia było wspólne biesiadowanie przy ognisku i spożywanie kiełbasek zafundowanych przez Rodziców. Uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni. Życzymy im  wysokich średnich w przyszłym roku szkolnym i wspaniałych wakacji. Przyjaciołom Szkoły dziękujemy za wsparcie.

 

prymus17

Anna Wtulich - uczennica z klasy VIa, która uzyskała najwyższą średnią w szkole 5,82 otrzymała nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 dla Najlepszego ucznia roku szkolnego 2016/2017. Nagrodę wręczył w-ce prezes Stowarzyszenia p. Sylwester Łuba.

 

bieg17

Stowarzyszenie wspiera szkołę w realizacji zadań sportowych. W ramach obchodów Dnia Dziecka odbył się II Bieg Uliczny. Dla zwycięzców ufundowano medale.

Wyniki biegu ulicznego:

klasy I-III dziewczęta:

 1. Amelia Butryn z kl. IIIc
 2. Ola Górna z kl. IIIb
 3. Ala Pszczółkowska z kl. IIIc

klasy I-III chłopcy:

 1. Kacper Michalski z klasy IIIb
 2. Antoni Chmielewski z kl. IIb
 3. Filip Kwiatkowski z kl. Ia

klasy IV - VI dziewczęta:

 1. Anna Wtulich z kl. VIa
 2. Sylwia Rząp z kl. VIb
 3. Zuzanna Piotrkowska z kl. Va

klasy IV – VI chłopcy:

 1. Mateusz Powązka z kl. Va
 2. Marcel Malinowski  z kl. VIa
 3. Mateusz Kućko z kl. VIb  
 

DSC07437Dnia 3 marca 2017r. uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznych z wykorzystaniem innowacyjnej techniki. Zajęcia poprowadził zespół naukowo-dydaktyczny - Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Naukowcy z Torunia wspólnie z uczniami przeprowadzili interesujące warsztaty chemiczne pełne efektownych doświadczeń, widowiskowych pokazów oraz eksperymentów. Warsztaty sponsorowane były przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 w Mławie.

Więcej…

 

logo stowarzyszerniaW pierwszy dzień ferii zimowych prymusi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie pojechali na śnieżne szaleństwo do Podkrajewa. Zabawę rozpoczęli od kuligu, następnie jeździli na łyżwach i nartach. Towarzyszyła im super pogoda i dopisywał dobry humor. Na koniec przy ognisku uczniowie wspólnie zjedli kiełbaski, które sami upiekli. Wyjazd dla prymusów sponsorowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie.

Więcej…

 

24 listopada 2016r. członkowie Stowarzyszenia piekli świąteczne pierniczki.

Stało się to naszą tradycją. Zapach pieczonych ciastek przypomina

o zbliżających się świętach.

Pięknie popakowane mogą być smacznym prezentem.

Wesołych Świąt!

pierniki

 

6 grudnia  2016r. W Szkole Podstawowej nr 1 członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla uczniów niespodziankę – spotkanie z Mikołajem. Uczniowie w czerwonych czapeczkach zgromadzili się w sali gimnastycznej, z nadzieją, że spotkają wyczekiwanego od rana gościa. Pani J. Luciszewska przygotowała świąteczną prezentację. Zaangażowała uczniów do tańca i śpiewu. W zadaniach plastycznych pomagały dzieciom p. Joanna Powązka, p. Dorota Bańczyk oraz p. Magdalena Szustek.

Na koniec uroczystości zostały ogłoszone wyniki drugiego konkursu plastycznego „Namaluję kolędę”, wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie.

W kategorii dzieci 5-6-letnie:

 1. Julia Powązka – gr.  V, Dariusz Pszczółkowski - gr. IV
 2. Miłosz Grablewski - gr. VII
 3. Antonina Borzuchowska – gr. V

W kategorii klas I- III:

 1. Zuzanna Watemborska – kl. IIIa, Alicja Pszczółkowska – kl. IIIIc
 2. Sebastian Dzięgielewski – kl. IIa, Julia Chaborska – kl. IIc
 3. Malwina Sarnecka – kl. IIIb, Oliwia Zaborowska – kl. IIa

W kategorii klas IV – VI:

 1. Adam Witkowski – kl. IVb, Nikola Bergolc – kl. VIa
 2. Piotr Chmielewski – kl. Vb, Adam Powązka – kl. Va
 3. Natalia Krystkiewicz – kl. IVa, Kinga Tomczak – kl. IVa

4

 

Więcej…

 


Zarząd Stowarzyszenia:
 1. prezes – Janina Lampkowska
 2. wiceprezes – Sylwester Łuba
 3. skarbnik – Teresa łapka
 4. członek – Paweł Bańczyk
 5. członek –  Dariusz Kieglerski

Komisja rewizyjna:

 1. przewodnicząca – Aneta Skubiszewska
 2. zastępca – Cezary Kubich
 3. sekretarz – Beata Rurka
 Numer KRS 0000322850

Celem Stowarzyszenia jest:

 • działalność charytatywna na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Mławie, będących w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans edukacyjnych tych dzieci;
 • wspomaganie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Mławie;
 • ochrona i promocja zdrowia;
 • działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych;
 • upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży;
 • wspomaganie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Mławie w poprawianiu warunków lokalowych i w pozyskiwaniu sprzętu i pomocy dydaktycznych;
 • organizacja i wspomaganie wypoczynku dzieci;
 • działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami;
 • upowszechnianie kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury i tradycji;
 • upowszechnianie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.


►STATUT STOWARZYSZENIA


Działalność Stowarzyszenia

 

Lp.

zadanie

termin

1.     

Działalność rozrywkowa i rekreacyjna, integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym –koncert disco polo

29 kwietnia 2009

2.     

Wspomaganie edukacji  - zakup komputerów do pracowni informatyki

29 kwietnia 2009

3.     

Wspomaganie edukacji – nagroda dla uczennicy (uczennica osiągająca wysokie wyniki w nauce, półsierota)

25 czerwca 2010

2011

4.     

Bal Walentynkowy – zbieranie środków na działalność

13 lutego 2011

5.     

Działanie na rzecz osób niepełnosprawnych  - Dla Julii (uczennica osiągająca wysokie wyniki w nauce, z przewlekłą chorobą, matka samotnie wychowująca )

7 marca 2011

6.     

Wspomaganie edukacji – nagroda dla uczennicy (uczennica osiągająca wysokie wyniki w nauce, półsierota, )

22 czerwca 2011

7.     

Działalność wspomagająca edukację, wspomaganie w realizacji programów profilaktyki i wychowawczego edukacji –Tydzień Zdrowej Żywności

7 – 10 listopada 2011

8.     

Wspomaganie edukacji – zakup książek do biblioteki szkolnej

14 listopada 2011

9.     

Wspomaganie edukacji – Mikołajki ; spotkanie z bohaterami bajek

6 grudnia 2011

10. 

Działanie na rzecz osób niepełnosprawnych  – Dla Gabrysia

7 grudnia 2011

2012

11. 

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty plastyczne

16 – 20 stycznia 2012

12. 

Bal Walentynkowy – zbieranie środków na działalność

16 lutego 2012

13. 

Działalność rozrywkowa i rekreacyjna, integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym - Rodzinny Turniej Halowy Piłki Nożnej

20 marca 2012

14. 

Działalność wspomagająca edukację, działalność rozrywkowa i integracyjna - Dzień Dziecka

1 czerwca 2012

15. 

Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych - Rajd rowerowy

20 czerwca 2012

16. 

Wspomaganie edukacji – nagroda dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce

29 czerwca 2012

17. 

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty cukiernicze –pieczenie pierniczków

6 grudnia 2012

2013

18. 

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty plastyczne

28 I – 1 II 2013

19. 

Działalność rozrywkowa i rekreacyjna, integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym - Rodzinny Turniej Halowy Piłki Nożnej

9 marca 2013

20. 

Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych - Rajd rowerowy

20 czerwca 2013

21. 

Wspomaganie edukacji – nagroda dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce

28 czerwca 2013

22. 

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty cukiernicze –pieczenie pierniczków

6 grudnia 2013

2014

23. 

Konkurs plastyczny i wiedzy ,,Ćwiczyć każdy może”

12 lutego 2014

24. 

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty plastyczne

17 – 21 lutego 2014

25. 

Działalność rozrywkowa i rekreacyjna, integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym - Rodzinny Turniej Halowy Piłki Nożnej

15 marca 2014r.

26. 

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – remont Sali konferencyjnej

1 czerwca 2014r.

27. 

Wspomaganie edukacji – nagroda dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce

27 czerwca 2014

28.

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty cukiernicze –pieczenie pierniczków

27 listopada 2014

2015

29.

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty plastyczne. Malowanie korytarza.

19 - 23 stycznia 2015
30.

Konkurs plastyczny  "Ja, moja rodzina, moje miasto"

styczeń 2015

31.

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty plastyczne

19 - 23 stycznia 2015

32.

Działalność rozrywkowa i rekreacyjna, integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym - Rodzinny Turniej Halowy Piłki Nożnej

21 lutego 2015

33.

Wspomaganie edukacji – nagroda dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce

26 czerwca 2015

34.

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty cukiernicze –pieczenie pierniczków

26 listopada 2015

35.

Konkurs plastyczny - Namaluję kolędę

6 grudnia 2015

 

 2016

 36.

Wspomaganie edukacji, działalność charytatywna na rzecz uczniów – warsztaty  z grafiki

1 -12 lutego 2016

 37.

 Działalność rozrywkowa i rekreacyjna, integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym - Rodzinny Turniej Halowy Piłki Nożnej

 5 marca 2016

38.

Konkurs plastyczny "Ja, moja rodzina, moje miasto"

9 marca 2016

39.

Wspomaganie edukacji – nagroda dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce

24 czerwca 2016

 

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 działa już od 7 lat. Przez ten czas udało się wiele dokonać. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Ja, moja rodzina, moje miasto"

miasto1

Laureatki konkursu

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1078
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5536
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982781

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021