aDnia 14 czerwca 2016 roku odbyła się debata pt. „Co nas czeka w IV klasie?” z udziałem klas trzecich i czwartych w ramach projektu „Będę czwartoklasistą”. Nauczycielka prowadząca debatę p. Teresa Łapka po przywitaniu zgromadzonych uczniów i nauczycieli przybliżyła uczestnikom cel spotkania. Następnie wybrani uczniowie z obecnych klas czwartych dzielili się z trzecioklasistami swoimi wspomnieniami i wrażeniami dotyczącymi przejścia z klasy trzeciej do czwartej. Starsi uczniowie wspominali wrześniowy okres adaptacyjny, kiedy to zapoznawali nowych nauczycieli, poznawali nowe sale lekcyjne oraz wdrażali się do nauki nowych przedmiotów.

Na pytanie trzecioklasistów, czy początki były trudne i czy nie bali się, że nie poradzą sobie z nowymi obowiązkami, starsi koledzy i koleżanki odpowiadali z uśmiechem na ustach, że tak naprawdę nie było się czego bać. W trakcie debaty starszacy informowali swoich młodszych kolegów, co nowego ich jeszcze spotka. Jedna z czwartoklasistek słusznie wspomniała nawet o zdawaniu na kartę rowerową w maju oraz o dłuższych, kilkudniowych , zagranicznych wycieczkach, co wzbudziło zachwyt w oczach naszych młodszych koleżanek i kolegów. Ponadto klasy trzecie dowiedziały się, że już we wrześniu podczas dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka zostaną uroczyście pasowani na żaczków, czyli oficjalnie przyjęci w poczet starszaków. Po zakończeniu debaty widać było po uśmiechniętych minach trzecioklasistów, iż są oni już dojrzali, by wkroczyć w nowy etap rozwojowy, a świadomość, że starci koledzy mile ten etap wspominają, z pewnością ułatwi im proces adaptacyjny.       

a

b

c

 d

e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj377
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień951
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2929
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1098013

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama