bezpwakWe wtorek 7 czerwca 2016r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicową sierż. szt. Iloną Karpińską z Komendy Powiatowej Policji w Mławie oraz pracownicą cywilną ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji – Kamilą Nosarzewską, na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Na wstępie prowadzące wyświetliły film dotyczący bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych. Po nim poprosiły uczniów o wskazanie zasad w nim przedstawionych, po czym krótko je omówiły. Kolejny punkt dotyczył pozostałych zagrożeń, na jakie dzieci są narażone podczas wakacji. Zagrożenia te wynikają najczęściej ze źle spędzanego wakacyjnego czasu wolnego. Prowadząca nawiązała do przebywania przez dzieci poza domem po godzinie 22, spożywania alkoholu i innych niedozwolonych substancji psychoaktywnych, niewłaściwego używania Internetu i telefonów komórkowych. Policjantka zapoznała również uczniów z karami, jakie mogliby ponieść oni i ich opiekunowie w przypadku różnego rodzaju wykroczeń. Uczniowie świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na pytania prowadzących, zadawali własne, podawali przykłady i brali czynny udział w spotkaniu.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104