2Dnia 10 czerwca 2016 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicową panią Iloną Karpińską z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Podczas spotkania funkcjonariuszka Policji uświadomiła dzieci, iż udzielanie pierwszej pomocy jest tak naprawdę obowiązkiem każdego człowieka. Uczniowie mogli podszkolić się w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, będącej połączeniem sztucznego oddychania i masażu serca. Umożliwiał to fantom treningowy na którym każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności ratownicze. Odbyła się także pogadanka na temat bezpieczeństwa podczasletniego wypoczynku. Policjantka przypomniała uczniom zasadybezpiecznego zachowania się, uwrażliwiała na różne niebezpieczeństwa.

Dzieci dowiedziały się również, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa, podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Pani dzielnicowa przypomniała także dzieciom numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089