2Konkurs „Przedszkole zdrowego żywienia”

Realizacja zadania 7

Przygotowanie przedszkolnego teatrzyku z wykorzystaniem warzyw, owoców bądź innych składników pokarmowych

Dnia 12.05.2016 w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Mławie odbyło się przedstawienie przygotowane przez 5-6 latków pt „Żyj zdrowo i kolorowo”. Mali aktorzy zachęcali kolegów i koleżanki z naszego przedszkola do zdrowego stylu życia. Stając się owocami i warzywami (z zawieszonymi emblematami) przedszkolaki zaprezentowali swoje walory smakowe i zdrowotne zachęcając przy tym do ich spożywana.

Inna grupa dzieci – witaminy, zapoznała wszystkich rówieśników z rodzajami witamin oraz produktami w których się one znajdują. Produkty te dzieci trzymały w koszykach. Wśród małych aktorów byli także mali sportowcy, którzy zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez ruch.

Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w quizie. Wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą na temat zdrowego żywienia. Zgodnie obiecały że będą zdrowo się odżywiać i zachęcać do tego także swoich rodziców i rodzeństwo. Wymienili wiele produktów, których spożywanie ograniczą bądź całkowicie z nich zrezygnują.

Po zakończeniu przedstawienia grupa aktorów zabrała ze sobą do sali kosze owoców i warzyw z których wspólnie wykonali sałatkę owocowo-warzywną, która posłużyła im jako dodatek do przedszkolnego obiadu.

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 11, 2021