1W kwietniu bieżącego roku w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia plastyczne nt. „Mój ulubiony zdrowy posiłek” stanowiące jedno z zadań programu Szkoła Promująca Zdrowie. Realizowane one były w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą stanowiły klasy IV w liczbie 48 osób. Uczniowie wykonywali prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki. W skład drugiej grupy wchodziły dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Podopieczni wykonali prace pod okiem wychowawczyń. Łącznie w obu grupach wiekowych prace plastyczne wykonało 68 dzieci.

Przed przystąpieniem do wykonania prac nauczycielki przypomniały uczniom zasady zdrowego odżywiania, wspólnie z dziećmi dokonały klasyfikacji produktów spożywczych na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia. Następnie, w wyniku wspólnej decyzji postanowiono, że prace wykonane będą jedną techniką – collag’u. Uczniowie spośród dostępnych materiałów (gazety, kolorowy papier, filc, papierowe talerzyki, sztućce itd.) tworzyły kompozycję – talerz pełen ulubionego, zdrowego posiłku. Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i wręcz prześcigały się w pomysłach.

Z zajęć wynika, iż zarówno młodsi jak i starsi uczniowie naszej szkoły posiadają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Znają zasady komponowania zdrowych, bogatych we wszystkie składniki i witaminy posiłków. Dużą radość sprawiło im samodzielne wykonanie pracy.

Gotowe prace uczniów zostały wyeksponowane na głównym korytarzu szkoły. Przygotowana z nich wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności uczniowskiej jak i rodziców.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089