1W kwietniu bieżącego roku w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia plastyczne nt. „Mój ulubiony zdrowy posiłek” stanowiące jedno z zadań programu Szkoła Promująca Zdrowie. Realizowane one były w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą stanowiły klasy IV w liczbie 48 osób. Uczniowie wykonywali prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki. W skład drugiej grupy wchodziły dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Podopieczni wykonali prace pod okiem wychowawczyń. Łącznie w obu grupach wiekowych prace plastyczne wykonało 68 dzieci.

Przed przystąpieniem do wykonania prac nauczycielki przypomniały uczniom zasady zdrowego odżywiania, wspólnie z dziećmi dokonały klasyfikacji produktów spożywczych na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia. Następnie, w wyniku wspólnej decyzji postanowiono, że prace wykonane będą jedną techniką – collag’u. Uczniowie spośród dostępnych materiałów (gazety, kolorowy papier, filc, papierowe talerzyki, sztućce itd.) tworzyły kompozycję – talerz pełen ulubionego, zdrowego posiłku. Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i wręcz prześcigały się w pomysłach.

Z zajęć wynika, iż zarówno młodsi jak i starsi uczniowie naszej szkoły posiadają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Znają zasady komponowania zdrowych, bogatych we wszystkie składniki i witaminy posiłków. Dużą radość sprawiło im samodzielne wykonanie pracy.

Gotowe prace uczniów zostały wyeksponowane na głównym korytarzu szkoły. Przygotowana z nich wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności uczniowskiej jak i rodziców.

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj334
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień908
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2886
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097970

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama