Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

Dnia 21 stycznia 2016r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowymi nr 1 w Mławie zostało zorganizowane spotkanie z rodzicami na temat „nawyków żywieniowych oraz wpływu siedzącego trybu życia na zdrowie i kondycję dziecka” w ramach konkursu „Przedszkole zdrowego żywienia”. Spotkanie poprowadziła pani Hanna Kasztelan – pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Mławy. Prowadząca spotkanie zwróciła uwagę między innymi na nową Piramidę Zdrowego Żywienia, właściwe proporcje i ilość spożywanych przez dziecko posiłków,przybliżyła rodzicom zasady zdrowego trybu życia. Rodzice dowiedzieli się między innymi jakie produkty powinny spożywać dzieci, aby prawidłowo rosły i rozwijały się oraz jakich produktów należy unikać.

zywienie

Pani H. Kasztelan poświęciła II część prelekcji na temat wpływu siedzącego trybu życia na zdrowie
i kondycję dzieci. Według pani pedagog czas poświęcony na aktywność fizyczną powinien być czasem zajętym. Oznacza to, że zadaniem rodziców jest takie zaplanowanie spędzania wolnego czasu przez dzieci, by mogły one podejmować różnego rodzaju aktywności fizyczne – gry zespołowe, jazdę na rowerze lub rolach, pływanie, spacery, bieganie.

Niewątpliwie temat przedstawiony przez zaproszonego gościa był bardzo ważnyz punktu widzenia potrzeb rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym w aspekcie aktywności fizycznej. Skłaniał do refleksji na temat organizacji czasu wolnego dla całej rodziny, mimo trudności związanych z brakiem czasu i ogromem codziennych obowiązków.

Dzięki bardzo ciekawej prelekcji wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się, jakie produkty powinny dominować w diecie dziecka, a które powinno się eliminować ze względów zdrowotnych. Został poruszony temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych dziecka, które w późniejszym życiu człowieka mogą go uchronić przed różnymi chorobami cywilizacyjnymi.

Na koniec każdy z uczestników mógł uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1077
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5535
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982780

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021