5Dnia 7 kwietnia 2016 r. w klasie IIc została przeprowadzona lekcja otwarta nt. „Odżywiam się zdrowo” przez panią Joannę Tatuch. Lekcję obserwowały nauczycielki zespołu klas I-III. Zajęcia miały na celu promowanie zdrowego odżywiania się. Uczniowie poznali zdrowotne właściwości warzyw i owoców. Nauczycielka wyjaśniła, jak należy korzystać z piramidy zdrowego żywienia. Dzieci poznały wpływ różnych witamin na organizm. Dowiedziały się, w jakich artykułach spożywczych występują witaminy. Nie zabrakło ruchu, który jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia.

Uczniowie zaśpiewali piosenkę „Witaminki, witaminki”. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089