Projekt edukacyjny był realizowany w klasie VA i VB w oparciu o "Atlas warzyw i owoców z podziałem na 5 kolorów", broszury z przepisami kulinarnymi Pascala Brodnickiego, "Kodeks zdrowego odżywiania" oraz film „ Kolorowe gotowanie z Pascalem".

Program promuje zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Daje wskazówki dotyczącego codziennego spożywania warzyw i owoców oraz wartości odżywcze zawarte w tych produktach.

Program Jem kolorowo! jest próbą odpowiedzi na apele i opinie lekarzy oraz dietetyków, którzy są zaniepokojeni utrwalaniem się nieprawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszego pokolenia polaków.

Wiąże się to z groźbą wielu chorób tzw. cywilizacyjnych np. otyłości, cukrzycy, chorób serca i nowotworów. Niektórych schorzeń można uniknąć wprowadzając do codziennej diety kolorowe owoce i warzywa.

Program zakończył się przygotowaniem plakatów promujących zjadanie owoców i warzyw w 5 kolorach.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089