Uczniowie z klas V – VI na zajęciach technicznych mieli za zadanie zrobić kanapki. Aby wykonać to zadanie należało przynieść wybrane produkty. Lekcja została poprzedzona pogadanką o zdrowym odżywianiu. Uczniowie dowiedzieli się jak komponować posiłki, jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść codziennie, aby być zdrowym. W trakcie sporządzania kanapek uczniowie przestrzegali higieny przygotowywania posiłków.

Wszyscy uczestnicy zajęć wykonali to zadanie doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale też pięknie ozdobione. Dekorując kanapki uczniowie  rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię. Wszystkie kanapki zostały przez dzieci zjedzone. Sprawdziła się maksyma, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

Wniosek:

Tego typu lekcje utrwalają zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104