W związku z realizacją bloku tematycznego „Zdrowie to skarb” uczniowie kl. IIIa 26.11.2015r. zapoznali się ze znaczeniem soków jako źródła witamin w diecie człowieka. Tematykę realizowano w trakcie 2 godzin lekcyjnych i podzielono na część teoretyczną i praktyczne działania. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytanie – czym różni się sok od nektaru i napoju? Zaznajomili się z zaletami poszczególnych soków, degustowali napoje, soki i nektary, odczytywali tabelki ze składem znajdującym się na każdym opakowaniu.

Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film o powstawaniu soku jabłkowego oraz wysłuchali prelekcji pani pielęgniarki, która opowiadała o znaczeniu spożywania soków przez dzieci.

Uczniowie chętnie pracowali w grupach, sporządzając soki z owoców i warzyw. Umiejętnie posługiwali się sokowirówką. Poprzez degustację oraz praktyczne działanie uczniowie wysunęli właściwe wnioski oraz uzyskali wiedzę nt. wartości odżywczych warzyw i owoców w diecie człowieka.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089