W związku z realizacją bloku tematycznego „Zdrowie to skarb” uczniowie kl. IIIa 26.11.2015r. zapoznali się ze znaczeniem soków jako źródła witamin w diecie człowieka. Tematykę realizowano w trakcie 2 godzin lekcyjnych i podzielono na część teoretyczną i praktyczne działania. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytanie – czym różni się sok od nektaru i napoju? Zaznajomili się z zaletami poszczególnych soków, degustowali napoje, soki i nektary, odczytywali tabelki ze składem znajdującym się na każdym opakowaniu.

Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film o powstawaniu soku jabłkowego oraz wysłuchali prelekcji pani pielęgniarki, która opowiadała o znaczeniu spożywania soków przez dzieci.Uczniowie chętnie pracowali w grupach, sporządzając soki z owoców i warzyw. Umiejętnie posługiwali się sokowirówką. Poprzez degustację oraz praktyczne działanie uczniowie wysunęli właściwe wnioski oraz uzyskali wiedzę nt. wartości odżywczych warzyw i owoców w diecie człowieka.
 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj346
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień920
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2898
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097982

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama