W dniu 20 listopada 2015 r. przeprowadzono w klasach szóstych anonimową ankietę. Badaniu w warunkach szkolnych poddano 13 chłopców i 19 dziewczynek - łącznie 32 uczniów. Celem badania była diagnoza problematyki uzależnień wśród uczniów naszej szkoły. Pytania dotyczyły nikotyny, alkoholu i środków psychoaktywnych  (dopalaczy). Celem nadrzędnym było zorientowanie się czy i w jakim stopniu uczniowie naszej szkoły mieli kontakt z wyżej wymienionymi substancjami.

Wyniki badania wskazują, że 99% ankietowanych nie miało bezpośredniego kontaktu z substancjami psychoaktywnymi i nie było świadkiem przyjmowania ich przez rówieśnika, 99% respondentów nigdy nie zapaliło papierosa, a 94,5% nigdy nie piło żadnych napoi alkoholowych. 84% badanych uważa jednak, że dopalacze stanowią realne zagrożenie, które dotyczy również  uczniów.

W ramach profilaktyki zostaną podjęte następujące działania:

• W klasach IV-VI na godzinach wychowawczych zostaną przeprowadzone lekcje dotyczące profilaktyki uzależnień.
  • Debata o dopalaczach pod kierunkiem terapeuty-specjalisty od uzależnień.
  • Realizacja programu profilaktycznego "Tajemnica zaginionej skarbonki".
  • Systematyczne wdrażanie uczniów do zachowań asertywnych.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089