W dniu 9 listopada 2015r, w ramach programu  „Między nami kobietkami” odbyło się spotkanie, które stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie Wychowanie do życia w rodzinie. W prelekcji uczestniczyły dziewczynki z klasy VIa i VIb, w liczbie 20 uczennic. Zajęcia prowadziła wykwalifikowana Prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble.

Celem tego spotkania było uzupełnienie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania oraz wyrobienie wśród dziewcząt właściwych nawyków higienicznych. Ponad to, zajęcia miały za zadanie pomóc uczennicom   w głębszym zapoznaniu się z przebiegiem cyklu menstruacyjnego oraz w niwelowaniu mitów i obaw związanych z tym trudnym dla nich okresem.

Prelegentka w sposób przystępny i praktyczny przekazała dziewczętom wiedzę na temat budowy narządów płciowych oraz zmian zachodzących w okresie dojrzewania w ich organizmach. Uczennice z zainteresowaniem słuchały przygotowanej pogadanki a atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu nurtujących je pytań.

Na koniec każda z uczestniczek spotkania została zaopatrzona w broszurkę edukacyjną i próbkę produktów higienicznych opracowanych przez Centrum Informacji Always.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj336
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień910
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2888
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097972

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama