W dniu 9 listopada 2015r, w ramach programu  „Między nami kobietkami” odbyło się spotkanie, które stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie Wychowanie do życia w rodzinie. W prelekcji uczestniczyły dziewczynki z klasy VIa i VIb, w liczbie 20 uczennic. Zajęcia prowadziła wykwalifikowana Prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble.

Celem tego spotkania było uzupełnienie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania oraz wyrobienie wśród dziewcząt właściwych nawyków higienicznych. Ponad to, zajęcia miały za zadanie pomóc uczennicom   w głębszym zapoznaniu się z przebiegiem cyklu menstruacyjnego oraz w niwelowaniu mitów i obaw związanych z tym trudnym dla nich okresem.

Prelegentka w sposób przystępny i praktyczny przekazała dziewczętom wiedzę na temat budowy narządów płciowych oraz zmian zachodzących w okresie dojrzewania w ich organizmach. Uczennice z zainteresowaniem słuchały przygotowanej pogadanki a atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu nurtujących je pytań.

Na koniec każda z uczestniczek spotkania została zaopatrzona w broszurkę edukacyjną i próbkę produktów higienicznych opracowanych przez Centrum Informacji Always.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089