Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie przyłączyła się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. 6 i 9 listopada 2015r. uczniowie z klas I - III przy wsparciu wychowawców i rodziców zorganizowali w klasach wspólne śniadanie. Na stołach znalazły się zdrowe i smaczne kanapki, soczki owocowo- warzywne a także owoce i warzywa, które otrzymują uczniowie w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie z klas I-III mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy.

Klasa 3 a

klasa 3 b

klasa 3b

klasa 1 c

klasa 1 a

klasa1a

klasa 2c

klasa 2b

Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Śniadanie daje moc!!!

Przedszkole Promujące Zdrowie