Uczniowie naszej szkoły, przez cały rok szkolny 2020/2021 realizowali działania w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym EKO-SZKOŁA. Koordynatorami projektu były p. Renata Nagucka i p. Anna Leszczyńska. Honorowy patronat nad projektem sprawowali: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Tygodnik „Głos nauczycielski”, Wydawnictwo Operon i wiele innych. Głównym celem projektu było kształtowanie i promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów. Zadania projektowe polegały na zorganizowaniu przez nauczycieli i grupę uczniów z kl. 4-8 kilkunastu przedsięwzięć ekologicznych na terenie naszej placówki. Było to m.in.: sprzątanie świata przebiegające pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”, Dzień Pustej Klasy, akcja pomocy jeżom – Jeż w wielkim mieście, pomoc ptakom podczas zimy, Dzień Wody z PAH, ekologiczne wyzwania z okazji Dnia Ziemi, Dzień Meteorologii, Tydzień Promocji Zdrowia, warsztaty ekologiczne z Ekolandią, wystawy plakatów ekologicznych. Uczniowie klas 7-8 nagrali także filmiki edukacyjne z zakresu ekologii. W czerwcu koordynatorki projektu dokonały podsumowania zrealizowanych działań i przesłały do organizatorów Eko-Raport. Efektem tej pracy jest zdobycie przez naszą szkołę tytułu EKO – SZKOŁA 2021.

Your IP: 3.236.212.116
Today: Wrz 19, 2021