Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

asertywnoscPsycholog szkolny w swojej codziennej pracy z uczniami/ przedszkolakami wykorzystywała elementy treningu asertywnego wyrażania uczuć. Rozwijała i wzmacniała umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji zarówno swoich, jak i innych. Podczas zajęć uczniowie/przedszkolaki mieli możliwość poznać i przećwiczyć zachowanie się w różnych sytuacjach. Uczyli się w jaki sposób wyrażać emocje, aby zadbać zarówno o siebie jak i innych. Dzięki temu rozwijali u siebie empatię i wrażliwość na drugiego człowieka. Uświadomili sobie także prawo do odmowy i własnego zdania.
Podczas zajęć psychoedukacyjnych psycholog szkolny wskazywała i wzmacniała znajomość norm i zasad społecznych pozwalających budować zdrowe relacje z innymi i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Podczas zajęć indywidualnych i grupowych przeprowadzała szereg ćwiczeń, zabaw relaksujących i wyciszających, pomagających obniżyć napięcie emocjonalne oraz radzić sobie ze stresem. Zwracała uwagę na konieczność dbania o swoje zdrowie, w tym zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, odpoczynek i relaks.


Natomiast poprzez stosowanie ćwiczeń pozwalających oddać się autorefleksji i wyszukujących mocne strony i osiągnięcia zwiększała i wzmacniała u uczniów/przedszkolaków samoocenę. Wykorzystywała także ćwiczenia z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Dzięki nim kształtowała umiejętność budowania i utrzymania prawidłowych relacji koleżeńskich.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj397
mod_vvisit_counterWczoraj435
mod_vvisit_counterTen tydzień397
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4779
mod_vvisit_counterTen miesiąc10949
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16693
mod_vvisit_counterRazem1050892

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.236.212.116
,
Today: Wrz 19, 2021
Reklama