W ramach realizacji programów profilaktyki 10 marca 2020r. pedagog szkolny przeprowadził zajęcia z programu profilaktycznego „Cukierki” w kl.IIIa.
Celem zajęć było:

• przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych,
  • kształtowanie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi,
  • pokazanie dzieciom , co mogą zrobić, aby oni sami i ich koledzy i koleżanki nie były podatne na zdradliwe propozycje osób zdeprawowanych,
  • ukazanie potrzeby kontaktu z zaufanymi dorosłymi w sytuacjach zagrożenia,
  • rozwijanie w uczniu postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego i technicznego jako osób, które mogą udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

Dzieci podczas demonstrowanej scenki miały możliwość przekonania się, że samodzielnie trudno jest uwolnić się i trzeba poszukać pomocy u innych, najlepiej dorosłych osób. Wysłuchały czytanej przez pedagoga bajki A. Grzelak  pt. "Cukierki”.
Potem chętnie rozmawiały o tym, co należy zrobić, gdy ktoś nieznajomy będzie chciał poczęstować je cukierkiem lub będzie im coś proponował. Wykazały się również wiedzą  dotyczącą szkodliwych dla zdrowia substancji i sposobów, aby unikać kontaktu z tego typu substancjami.

IMG 20200310 132300 420x315

Your IP: 3.236.212.116