Moduł: Bezpieczeństwo7
Zadanie: Jestem bezpieczny – dbam o swoje bezpieczeństwo w domu, w drodze do szkoły i miejscach użyteczności publicznej
W pierwszym tygodniu grudnia uczniowie klasy czwartej na lekcji techniki uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy, dzięki którym  nauczyli się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. Wykorzystując fantom dzieci uczyły się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha, ćwiczyły oddechy oraz uciski ratownicze. Ta forma zajęć odbywa się w naszej szkole już od kilku lat i stanowi ważne ogniwo w  procesie edukacyjnym. Głównym celem edukacyjnym było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Podczas zajęć uczniowie również przypomnieli numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się prowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do  osoby poszkodowanej w wypadku. Ponadto w trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się o obowiązku udzielania pierwszej pomocy i odpowiedzialności prawnej nałożonej na każdego obywatela.

Your IP: 3.236.212.116
Today: Wrz 19, 2021