9Moduł: Bezpieczeństwo
Zadanie: Jestem bezpieczny – dbam o swoje bezpieczeństwo w domu, w drodze do szkoły i miejscach użyteczności publicznej

Zadaniem uczniów klasy VIa było zaprojektowanie i wykonanie wymyślonego przez siebie osiedla mieszkaniowego moich marzeń. Pracowali metodą projektu. Uczniowie w swoich grupach podzielili się obowiązkami i odpowiedzialnością za swoją cześć pracy, każde przygotowało część materiałów, następnie wspólnie budowali makiety. Wykonali budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej ułatwiające normalne życie zamieszkujących tam mieszkańców – młodszych i starszych. Zaprojektowali oryginalne tereny rekreacyjne oraz tereny zielone. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i inwencją twórczą, wcielając się w architektów i projektując osiedle wraz z całą infrastrukturą, a później wykonując makiety według przygotowanych projektów.  To działanie miało na celu pobudzić kreatywność i pomysłowość uczniów. Efekty pracy poszczególnych grup można było na wystawie w holu na piętrze.

Your IP: 3.236.212.116
Today: Wrz 19, 2021