Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

Moduł: Higiena25
Zadanie: Uczę się w sprzyjających warunkach

"Mój pokój to chyba najpiękniejsze miejsce na ziemi; podoba mi się tak bardzo, ponieważ miałam duży udział w projektowaniu jego wnętrza; własny mały, który jest dla mnie „Królestwem”, mój pokój to najładniejsze miejsce w całym domu; to miejsce, w którym czuje się najlepiej i spędzam najwięcej czasu".

To tylko niektóre wypowiedzi uczniów o swoim pokoju. Choć nie ma jednego sprawdzonego sposobu na idealny pokój nastolatka to warto pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym dzieci odrabiają lekcje, musi posiadać logicznie wydzielone strefy: nauki, zabawy i odpoczynku. Te strefy należało wyodrębnić przy projektowaniu makiety pokoju przez uczniów klas szóstych, którzy na technice uczyli się zasad projektowania i dekoracji wnętrz.

  1. Strefa nauki to przestrzeń, której centralnymi elementami jest duże biurko z dużym blatem i szufladami lub szafką, a także wygodny fotel najlepiej z możliwością regulacji wysokości położenia siedziska.
  2. Strefa zabawy –  centrum rozrywki może stanowić np. wygodny fotel z małym stolikiem. W tym miejscu nastolatek będzie robić to, co lubi najbardziej np. czytać książki, czy grać z kolegami w planszówki czy korzystać z tabletu.
  3. Strefa odpoczynku – kiedy lekcje będą odrobine, a zabawa się skończy, dziecko musi mieć zapewnione komfortowe warunki do odpoczynku i regeneracji na kolejny, pełen przygód oraz emocji, dzień. W tym celu najlepiej sprawdzi się wygodne łóżko.

Przed przystąpieniem do wykonania tej makiety uczniowie nanosili na planie pokoju symbole i jego elementy wyposażenia. Po wykonaniu projektu tworzyli na jego podstawie makiety. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością w wykonaniu swoich prac, kształtowali swoją wyobraźnię przestrzenną.

1

2

3

4

25

 

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj396
mod_vvisit_counterWczoraj435
mod_vvisit_counterTen tydzień396
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4779
mod_vvisit_counterTen miesiąc10948
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16693
mod_vvisit_counterRazem1050891

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.236.212.116
,
Today: Wrz 19, 2021
Reklama