Moduł: Higiena25
Zadanie: Uczę się w sprzyjających warunkach

"Mój pokój to chyba najpiękniejsze miejsce na ziemi; podoba mi się tak bardzo, ponieważ miałam duży udział w projektowaniu jego wnętrza; własny mały, który jest dla mnie „Królestwem”, mój pokój to najładniejsze miejsce w całym domu; to miejsce, w którym czuje się najlepiej i spędzam najwięcej czasu".

To tylko niektóre wypowiedzi uczniów o swoim pokoju. Choć nie ma jednego sprawdzonego sposobu na idealny pokój nastolatka to warto pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym dzieci odrabiają lekcje, musi posiadać logicznie wydzielone strefy: nauki, zabawy i odpoczynku. Te strefy należało wyodrębnić przy projektowaniu makiety pokoju przez uczniów klas szóstych, którzy na technice uczyli się zasad projektowania i dekoracji wnętrz.

1. Strefa nauki to przestrzeń, której centralnymi elementami jest duże biurko z dużym blatem i szufladami lub szafką, a także wygodny fotel najlepiej z możliwością regulacji wysokości położenia siedziska.
  2. Strefa zabawy –  centrum rozrywki może stanowić np. wygodny fotel z małym stolikiem. W tym miejscu nastolatek będzie robić to, co lubi najbardziej np. czytać książki, czy grać z kolegami w planszówki czy korzystać z tabletu.
  3. Strefa odpoczynku – kiedy lekcje będą odrobine, a zabawa się skończy, dziecko musi mieć zapewnione komfortowe warunki do odpoczynku i regeneracji na kolejny, pełen przygód oraz emocji, dzień. W tym celu najlepiej sprawdzi się wygodne łóżko.

Przed przystąpieniem do wykonania tej makiety uczniowie nanosili na planie pokoju symbole i jego elementy wyposażenia. Po wykonaniu projektu tworzyli na jego podstawie makiety. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością w wykonaniu swoich prac, kształtowali swoją wyobraźnię przestrzenną.

Your IP: 3.236.212.116
Today: Wrz 19, 2021