Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz zespołami interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działającymi na terenie powiatu mławskiego już po raz jedenasty włącza się w międzynarodową kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Kampania adresowana jest głównie do mężczyzn i trwa od 25 listopada do 10 grudnia.
Biała wstążka jest symbolem przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To symboliczny, ale bardzo ważny gest, a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem. Kampania jest prowadzona w ponad 55 krajach.
Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Miłość, szacunek, akceptacja- zaczyna się w Tobie” W ramach akcji na ulicach miasta i powiatu będą rozdawane białe wstążki, kalendarzyki z logo kampanii oraz ulotki. Profesjonaliści i służby zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie odbędą szkolenia by podnieść skuteczność niesionej pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową.
Bądźmy solidarni przeciwko przemocy wobec kobiet, reagujmy, nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

biała wstążka 2019

Your IP: 3.236.212.116