Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

9W dn. 11 października b.r. 40-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Warszawy.
Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do Muzeum Sportu i Turystyki mieszczącego się w Centrum Olimpijskim. Tam oglądaliśmy zabytkowe eksponaty sportowe. Przewodnik zapoznał nas z historią Igrzysk Olimpijskich, dawnymi trofeami. Widzieliśmy też pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad oraz medale polskich sportowców zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich. Następnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który zrobił ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach sportu.

Podczas zwiedzania stadionu pan przewodnik zapoznał nas z  trasą  kibica. Odwiedziliśmy wszystkie miejsca stadionu, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek tj. boisko, trybuny, sale do udzielania wywiadów po zakończonych meczach,  sale do masaży i kąpieli, szatnie, itp. Uczestnicy wycieczki mogli wykonać  zdjęcia z koszulkami ulubionych piłkarzy. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Tam mieliśmy okazję prześledzić rozwój polskiego wojska od czasów średniowiecza do II wojny światowej i do czasów współczesnych. W Muzeum poznaliśmy różne rodzaje rycerskiej zbroi i oręża. Po ponad godzinnym zwiedzaniu muzeum udaliśmy się do parku plenerowego na zewnątrz jego budynku głównego. Wśród zgromadzonych eksponatów i sprzętu wojska polskiego obejrzeliśmy m.in. samoloty, czołgi, armaty oraz samochody opancerzone z okresu II wojny światowej. Następnie  wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Stare Miasto, podziwiając Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Pomnik Powstania Warszawskiego, Pomnik Małego Powstańca, doszliśmy również do Grobu Nieznanego. Końcowym etapem naszej podróży był pobyt w Centrum Handlowym „Arkadia”, do którego udaliśmy się na posiłek. Wracaliśmy do domu pełni wrażeń i niezwykłych przeżyć.

Celem wycieczki było:
•    poznanie miejsc pamięci narodowej,
•    kształtowanie postaw szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego,
•    poznanie zasad odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach publicznych,
•    integracja uczniów z różnych zespołów klasowych podczas wspólnego spędzania
•    realizacja innowacji pedagogicznej „Sportowiec to też patriota”.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

91

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj415
mod_vvisit_counterWczoraj435
mod_vvisit_counterTen tydzień415
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4779
mod_vvisit_counterTen miesiąc10967
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16693
mod_vvisit_counterRazem1050910

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 3.236.212.116
,
Today: Wrz 19, 2021
Reklama