4Dnia 17.09.22019 dzieci z gr. Orzeszki i Koszałka Opałaka udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mławie. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze  przyjście. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.
Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia straży: salę gimnastyczną, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego.

Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i  jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres , imię i nazwisko oraz Na koniec przedszkolaki  mogły jeszcze popatrzeć na  plac ćwiczeń z wysokości strażackiego samochodu , przymierzyć strażackie hełmy , zrobić sobie zdjęcie ze strażakami.  Przejażdżka wozem strażackim jednak wzbudziła najwięcej emocji. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
 Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom  Komendy Powiatowej Straży  Pożarnej w Mławie za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci. Dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie.

Your IP: 3.236.212.116
Today: Wrz 19, 2021