5Dnia 28 maja uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę po Mławie. Pierwszym jej punktem  była Przychodnia Rejonowa przy ulicy Sądowej. Celem wizyty w przychodni było zapoznanie dzieci z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza i pielęgniarki, rozwijanie zainteresowań pracą zawodową dorosłych oraz zrozumienie społecznej przydatności zawodów medycznych. W przychodni przywitała uczniów mama jednego z ich kolegów, pani dr H. Żłobińska. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu lekarza internisty, gabinetem zabiegowym oraz punktem rejestracji pacjentów.

Dzięki jej uprzejmości uczniowie mieli sposobność wcielenia się w rolę lekarza, dokładnego obejrzenia sprzętu i narzędzi medycznych. Największą radość sprawiło dzieciom słuchanie bicia serca przy wykorzystaniu stetoskopu. Chętni uczniowie mogli w gabinecie zabiegowym zmierzyć sobie ciśnienie. Na pamiątkę wizyty dzieci wręczyły na ręce pani doktor drobny upominek.W drodze powrotnej z przychodni klasa 4a udała się do miejskiego parku, gdzie przy szumie fontanny przypomniała sobie legendę o powstaniu Mławy. Następnie uczniowie udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego i Dąb Niepodległości. Tam usłyszeli od nauczycieli najważniejsze informacje związane z tymi miejscami pamięci narodowej.
Na koniec wycieczki klasa udała się na lody.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104