5Dnia 28 maja uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę po Mławie. Pierwszym jej punktem  była Przychodnia Rejonowa przy ulicy Sądowej. Celem wizyty w przychodni było zapoznanie dzieci z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza i pielęgniarki, rozwijanie zainteresowań pracą zawodową dorosłych oraz zrozumienie społecznej przydatności zawodów medycznych. W przychodni przywitała uczniów mama jednego z ich kolegów, pani dr H. Żłobińska. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu lekarza internisty, gabinetem zabiegowym oraz punktem rejestracji pacjentów.


Dzięki jej uprzejmości uczniowie mieli sposobność wcielenia się w rolę lekarza, dokładnego obejrzenia sprzętu i narzędzi medycznych. Największą radość sprawiło dzieciom słuchanie bicia serca przy wykorzystaniu stetoskopu. Chętni uczniowie mogli w gabinecie zabiegowym zmierzyć sobie ciśnienie. Na pamiątkę wizyty dzieci wręczyły na ręce pani doktor drobny upominek.W drodze powrotnej z przychodni klasa 4a udała się do miejskiego parku, gdzie przy szumie fontanny przypomniała sobie legendę o powstaniu Mławy. Następnie uczniowie udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego i Dąb Niepodległości. Tam usłyszeli od nauczycieli najważniejsze informacje związane z tymi miejscami pamięci narodowej.
Na koniec wycieczki klasa udała się na lody.

1

2

3

4

91

6

5

 

7

8

9

 

777

 

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj841
mod_vvisit_counterWczoraj508
mod_vvisit_counterTen tydzień1808
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4694
mod_vvisit_counterTen miesiąc18606
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094601

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 29, 2021
Reklama