6Uczniowie klasy 4a kolejny raz skorzystali z wiedzy specjalisty na lekcji godziny wychowawczej. Tym razem gościli pielęgniarkę środowiskową z Przychodni Lekarskiej „Panakeja” w Mławie – panią Elżbietę Stryjewską. Pani Ela przybliżyła uczniom wiedzę na temat swojego zawodu oraz przeprowadziła prelekcję na temat higieny nastolatków, w której wspomogła się obrazową i interesującą prezentacją. Spore zainteresowanie i ciekawość wzbudził przyniesiony przez panią sprzęt. Uczniowie mogli sobie nawzajem posłuchać bicia serca za pomocą profesjonalnego stetoskopu oraz zmierzyć ciśnienie. Ponadto zobaczyliśmy jak wyglądają probówki i inne drobne urządzenia do pobierania krwi.

Myślę, że to spotkanie na długo zapadnie w pamięciach uczniów, którzy z pewnością preferują taką formę lekcji, na której mogą poznawać wiedzę w praktyce. Dzieci brały czynny udział w zajęciach. Nasz gość był pod wrażeniem wiedzy, jaką uczniowie klasy czwartej mają na temat szeroko pojętej  higieny nastolatków.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104