7Mapy myśli to jedno z narzędzi wykorzystywanych w innowacyjnym nauczaniu. Polega na szczególnym rodzaju notowania, za pomocą kolorów i obrazów, dzięki temu zwiększa się stopień zapamiętywania (nasz mózg lepiej zapamiętuje obrazy) pobudza intuicję oraz pracę obu półkul mózgowych.
W styczniu 2019r. sześciolatki z grupy „Żabki” na zajęciach z języka angielskiego sporządziły wspólnie mapę myśli związaną z porą roku – zimą – Winter w ramach realizacji jednego z zadań Ogólnopolskiego Konkursu dla przedszkoli „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch”.

Podzieleni na grupy otrzymali kartki, kredki, flamastry, nożyczki, klej oraz hasło związane z zimą, do którego dobrali odpowiednie obrazki, pokolorowali je, napisali po śladzie ich nazwy, wycięli i przykleili do karty ze swoją kategorią - hasłem. Hasła związane były z następującymi pięcioma kategoriami:
1. pogoda - weather
2. zabawy na śniegu – play in the snow
3. sporty zimowe - sports
4. elementy krajobrazu – landscape
5. części garderoby - clothes
Na koniec wszystkie kategorie i skojarzenia dzieci zostały przyklejone do planszy na tablicy i omówione.
Dzieci również wybrały spośród swoich skojarzeń elementy, których nazw jeszcze nie znają i które chcą poznać na kolejnych zajęciach i wykorzystać w zabawach językowych.
Przedszkolaki bardzo aktywnie pracowały na zajęciach, widać było, że poważnie podeszły do wykonania swoich zadań i świetnie się przy tym bawiły

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104