2Jest już tradycją , że przedszkolaki z naszego przedszkola lubią przychodzić do biblioteki szkolnej. Lubią słuchać bajek, które czytają im Panie z biblioteki, a także uczniowie z „Koła czytelniczego”.
W  ramach  obchodów  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedziła naszą bibliotekę p. Agata Mierzwa – Kierownik zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej, która  w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji patriotycznej „Kto ty jesteś? – Polak mały” zaprezentowała przedszkolakom  z grupy „Orzeszki” i „Żabki” „Legendy polskie” z wykorzystaniem „teatrzyku kamishibai”.

Było to spotkanie ze słowem pisanym i wspaniałymi ilustracjami, które mogły oglądać dzieci w teatrzyku. Najbardziej podobała się „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”, czyli o powstaniu państwa polskiego, którą to legendę wspólnie z panią Agatą czytali uczniowie z „Koła czytelniczego.” Po wysłuchaniu dzieci odpowiadały na pytania, a następnie otrzymały karty do kolorowania  z godłem i flagą Polski.
„Teatrzyk kamishibai” okazał się niezwykłą  atrakcją dla przedszkolaków – dzieci stwierdziły, że w bibliotece bardzo im się podobało.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104