4W dniu 19 listopada bieżącego roku naszą placówkę odwiedził żołnierz zawodowy ppłk Krzysztof Bednarz z Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej w Warszawie. Gość przeprowadził prelekcję zatytułowaną: „Zawód żołnierz – jak być patriotą we współczesnym świecie”.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali podstawowych informacji na temat zawodowej służby wojskowej oraz współcześnie postrzeganego patriotyzmu. Druga część prelekcji  przeznaczona była dla uczniów klasy VIIIa i V a i oprócz wyżej wymienionych zagadnień dotyczyła kwestii związanych z Wojskami Obrony Terytorialnej, udziałem polskich żołnierzy w misjach pokojowych, a także kierunków kształcenia realizowanych w uczelniach wojskowych.

Poszczególne bloki tematyczne spotkania były wsparte prezentacjami multimedialnymi, filmikami, czasopismami wojskowymi i literaturą fachową. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań gościowi, obejrzenia munduru galowego żołnierza oraz otrzymania wybranego czasopisma wojskowego.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się od gościa, że praca żołnierza  to służba Ojczyźnie. Wymaga ona ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru i życiowej zaradności. Wizyta ppłk Krzysztofa Bednarza pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.
Pamiętajmy: POLSKI ŻOŁNIERZ TO PATRIOTA

 

 

4

5

 

9

3

 

7

 

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj846
mod_vvisit_counterTen tydzień1367
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4662
mod_vvisit_counterTen miesiąc18624
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094619

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 30, 2021
Reklama