4W dniu 19 listopada bieżącego roku naszą placówkę odwiedził żołnierz zawodowy ppłk Krzysztof Bednarz z Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej w Warszawie. Gość przeprowadził prelekcję zatytułowaną: „Zawód żołnierz – jak być patriotą we współczesnym świecie”.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali podstawowych informacji na temat zawodowej służby wojskowej oraz współcześnie postrzeganego patriotyzmu. Druga część prelekcji  przeznaczona była dla uczniów klasy VIIIa i V a i oprócz wyżej wymienionych zagadnień dotyczyła kwestii związanych z Wojskami Obrony Terytorialnej, udziałem polskich żołnierzy w misjach pokojowych, a także kierunków kształcenia realizowanych w uczelniach wojskowych.

Poszczególne bloki tematyczne spotkania były wsparte prezentacjami multimedialnymi, filmikami, czasopismami wojskowymi i literaturą fachową. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań gościowi, obejrzenia munduru galowego żołnierza oraz otrzymania wybranego czasopisma wojskowego.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się od gościa, że praca żołnierza  to służba Ojczyźnie. Wymaga ona ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru i życiowej zaradności. Wizyta ppłk Krzysztofa Bednarza pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.
Pamiętajmy: POLSKI ŻOŁNIERZ TO PATRIOTA

Przedszkole Promujące Zdrowie