429.10.2018 roku uczniowie klas VI a i VI b oraz kilku uczniów z klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszą atrakcją czekającą na uczestników wycieczki była Stacja Grawitacja - ogromny kompleks trampolin, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Po rozgrzewce pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły skakać bez ograniczeń nie tylko na platformach do skakania, ale także i w części przeznaczonej do gimnastyki, na platformach zeskokowych o różnej wysokości, a ponadto na  boisku do zbijaka i w strefie wsadów do kosza.

Po godzinnej zabawie udaliśmy się na zwiedzanie Planu Filmowego w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - jednej z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji filmowych w Polsce, gdzie na halach, w montażowniach i laboratoriach powstały słynne filmy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego czy Jerzego Hoffmana.

Plan filmowy to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi.
Wchodząc do części scenograficznej mogliśmy zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - korytarz szkolny i klasę,  prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł  przenieść się w plener na plan filmowy, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.
W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadziła do pracowni kostiumografa.  Mogliśmy sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy historyczne.
Zwiedzanie planu filmowego było niezwykle interesujące, dostarczyło młodzieży nie tylko wiedzy z zakresu tworzenia filmu, ale świetnej zabawy podczas przymierzania strojów historycznych.

W drodze powrotnej do Mławy nie zabrakło wizyty w restauracji Mc Donald.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, zwłaszcza, że dopisała również pogoda.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104