429.10.2018 roku uczniowie klas VI a i VI b oraz kilku uczniów z klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszą atrakcją czekającą na uczestników wycieczki była Stacja Grawitacja - ogromny kompleks trampolin, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Po rozgrzewce pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły skakać bez ograniczeń nie tylko na platformach do skakania, ale także i w części przeznaczonej do gimnastyki, na platformach zeskokowych o różnej wysokości, a ponadto na  boisku do zbijaka i w strefie wsadów do kosza.   

Po godzinnej zabawie udaliśmy się na zwiedzanie Planu Filmowego w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - jednej z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji filmowych w Polsce, gdzie na halach, w montażowniach i laboratoriach powstały słynne filmy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego czy Jerzego Hoffmana.

Plan filmowy to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi.
Wchodząc do części scenograficznej mogliśmy zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - korytarz szkolny i klasę,  prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł  przenieść się w plener na plan filmowy, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.
W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadziła do pracowni kostiumografa.  Mogliśmy sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy historyczne.
Zwiedzanie planu filmowego było niezwykle interesujące, dostarczyło młodzieży nie tylko wiedzy z zakresu tworzenia filmu, ale świetnej zabawy podczas przymierzania strojów historycznych.


W drodze powrotnej do Mławy nie zabrakło wizyty w restauracji Mc Donald.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, zwłaszcza, że dopisała również pogoda.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

90

97

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj846
mod_vvisit_counterTen tydzień1373
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4662
mod_vvisit_counterTen miesiąc18630
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094625

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 30, 2021
Reklama