2W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas czwartych pojechali do stolicy Polski – Warszawy. Wycieczka miała charakter integracyjno-edukacyjny. Uczniowie poprzez zabawę i naukę poszerzyli swoją wiedzę. Uczestniczyli w interaktywnym widowisku „Wanna Archimedesa” w teatrze Capitol. Wzięli również udział w „warsztatach czekoladowych” w Pijalni Czekolady E.Wedla. Spacerując po Starym Mieście odwiedzili miejsca pamięci narodowej.


„Wanna Archimedesa” to muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat  najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków. Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji angażując przy tym publiczność do różnych aktywności. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dzięki tej zabawnej lekcji dzieci z pewnością będą pamiętały skąd wzięły się te ważne dla nas wynalazki.
Kolejnym punktem wycieczki była przepyszna zabawa w Pijalni Czekolady. Uczniowie samodzielnie przygotowywali tam czekoladowe łakocie. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada oraz  udekorowały piernikowe serduszka. Na koniec każdy z małych cukierników otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w zajęciach oraz słodkie upominki. Dzieciaki miały niezapomniane wrażenia i mnóstwo radości!
Będąc w Warszawie nie zapomnieliśmy o ważnych dla naszego kraju miejscach. Spacerując po Starym Mieście zatrzymaliśmy się między innymi przy Kolumnie Zygmunta, Zamku Królewskim i biało-czerwonym napisie „Warszawa - Stolica Wolności” z datami 1918-2018 ustawionym specjalnie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości słuchając opowieści pani przewodnik.
Wycieczka udała się w stu procentach. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

 

2

3

4

5

6

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj846
mod_vvisit_counterTen tydzień1359
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4662
mod_vvisit_counterTen miesiąc18616
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094611

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 30, 2021
Reklama