31 października 2018r. klasy VIII a i b oraz VII a wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, studia Telewizji Polskiej oraz oglądanie musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. W Sejmie zostaliśmy zapoznani przez panią przewodnik z historią polskiego parlamentaryzmu od XV wieku przez Sejm Czteroletni, II Rzeczpospolitą, czasy PRL-u po czasy obecne. W Sejmowej Sali Posiedzeń przewodnik opowiadał, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa. Zostaliśmy zapoznani też z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego znajdującego się w sąsiedztwie budynku Sejmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie zdjęcie.

Następnie udaliśmy się do siedziby TVP przy ulicy Woronicza. Pan przewodnik oprowadził nas po studiach telewizyjnych TVP oraz zapoznał uczniów z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Zwiedziliśmy pomieszczenie studyjne, w którym montuje się dźwięk, obraz i światło. Przewodnik opowiedział nam o poszczególnych funkcjach osób pracujących w reżyserce. Następnie zobaczyliśmy pomieszczenie, w którym znajdowało się wiele monitorów. Mogliśmy na nich zobaczyć programy TVP. Na koniec udaliśmy się do nowego gmachu, w którym znajduje się muzeum TVP, a w nim między innymi najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, itp.

Końcowym punktem programu naszej wycieczki był spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. Spektakl reżyserowany przez Janusza Józefowicza oglądaliśmy w trójwymiarowych okularach. Dzięki animacjom i niezwykłej scenerii na scenie mogliśmy się poczuć jak byśmy byli w samym środku tej historii. Magia technologii połączona z żywymi aktorami sprawiła, że Teatr Buffo opuszczaliśmy pełni wrażeń.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104