31 października 2018r. klasy VIII a i b oraz VII a wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, studia Telewizji Polskiej oraz oglądanie musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. W Sejmie zostaliśmy zapoznani przez panią przewodnik z historią polskiego parlamentaryzmu od XV wieku przez Sejm Czteroletni, II Rzeczpospolitą, czasy PRL-u po czasy obecne. W Sejmowej Sali Posiedzeń przewodnik opowiadał, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa. Zostaliśmy zapoznani też z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego znajdującego się w sąsiedztwie budynku Sejmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie zdjęcie.

Następnie udaliśmy się do siedziby TVP przy ulicy Woronicza. Pan przewodnik oprowadził nas po studiach telewizyjnych TVP oraz zapoznał uczniów z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Zwiedziliśmy pomieszczenie studyjne, w którym montuje się dźwięk, obraz i światło. Przewodnik opowiedział nam o poszczególnych funkcjach osób pracujących w reżyserce. Następnie zobaczyliśmy pomieszczenie, w którym znajdowało się wiele monitorów. Mogliśmy na nich zobaczyć programy TVP. Na koniec udaliśmy się do nowego gmachu, w którym znajduje się muzeum TVP, a w nim między innymi najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, itp.

Końcowym punktem programu naszej wycieczki był spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. Spektakl reżyserowany przez Janusza Józefowicza oglądaliśmy w trójwymiarowych okularach. Dzięki animacjom i niezwykłej scenerii na scenie mogliśmy się poczuć jak byśmy byli w samym środku tej historii. Magia technologii połączona z żywymi aktorami sprawiła, że Teatr Buffo opuszczaliśmy pełni wrażeń.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj846
mod_vvisit_counterTen tydzień1362
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4662
mod_vvisit_counterTen miesiąc18619
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094614

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 30, 2021
Reklama