12W poniedziałek, 17 września 2018r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili w kinie MDK z programem słowno- muzycznym z okazji 79 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uczniowie z klasy 7a i 8ab pod kierunkiem pani Danuty Bardońskiej i pani Jolanty Luciszewskiej zaprezentowali program pt. „Pamiętamy”. Zuzia F. i Adam P. z klasy 7a zaśpiewali piosenkę pt. „Polskie kwiaty”, Adam P. i Ola P. przedstawili losy Sybiraków.  Na skrzypcach grał Maciej R. Następnie chłopcy z klasy 8a i uczennica z 8b za pomocą pantomimy pokazali historię Polski, która przez 123 lata walczyła o niepodległość. Pantomima nawiązywała do lat zaborów, sytuacji Polski opuszczonej przez naród i moment odzyskania niepodległości. Było to bardzo wzruszające i wywołało wiele emocji.

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o Sybirakach.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104