Jedną z najbardziej lubianych przez dzieci form wychowania i nauczania są wycieczki szkolne.  Umożliwiają one  lepsze poznanie przez uczniów rzeczy i zjawisk, wpływają  na rozwój zdolności postrzegania, kształtują  wyobraźnię,  skłaniają  do krytycznego myślenia.  Podczas wycieczek dzieci  utrwalają  zdobytą  wiedzę i umiejętności ,kształtują postawy odpowiedzialności, punktualności, solidarności koleżeńskiej, przygotowują się  do działania w grupie, kształtują uczucia patriotyczne, zmysł estetyczny i wrażliwość ekologiczną.

Uogólniając, wszelkiego rodzaju wycieczki wywierają ogromny wpływ na oddziaływanie wychowawcze dzieci i młodzieży. Poprzez nie nasi wychowankowie  kształtują w sobie właściwe postawy. Turystyka pomaga w zdobywaniu i wzbogacaniu wiedzy oraz wielu pozytywnych umiejętności u młodych ludzi. Wywiera ogromny wpływ w społeczno – moralnym wychowaniu, uwrażliwia na piękno przyrody i sztuki, mobilizuje do poszukiwania ,,czegoś” nowego,  nieznanego, inspiruje do działania, rozwija wiedzę, sprawność fizyczną i wiele innych pozytywnych aspektów.
W naszej szkole  odbywa się corocznie wiele wycieczek, które przybierają różne formy. W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie i nauczyciele wybrali się w wiele ciekawych miejsc, aby poszerzać i utrwalać wiedzę, umiejętności oraz  kształtować właściwe postawy.

Rodzaj klasy data miejsce
Wycieczki przedmiotowe I - III Cały rok szkolny sad, las, cmentarz, teren przyszkolny,  biblioteka miejska, szkoła muzyczna, kryta pływalnia
IV - VI Cały rok szkolny miejsca pamięci na terenie Mławy, cmentarz, teren przyszkolny, biblioteka miejska, las
I - III 2 razy w roku szkolnym Przedstawienia teatralne wystawiane przez zamiejscowe teatry w mławskim kinie „ Kosmos”
IV - VI 5 razy w roku szkolnym Przedstawienia teatralne wystawiane przez zamiejscowe teatry w mławskim kinie „ Kosmos”
I - III 14.03.2018 Teatr  Dramatyczny  w Płocku – „Kopciuszek”
II - III 29.09.2017 Integracyjny wyjazd  na piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka do Podkrajewa
III c 17.10.2017 Poznanie praw przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
III b 12.01.2018 Wycieczka do PSP w Mławie. Praca strażaka, sprzęt używany przez strażaków, stanowisko dowodzenia.
VI a

27.02.2018

Wyjście do Państwowej Staży Pożarnej w Mławie. Kształtowanie postaw bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Wycieczki krajoznawczo – turystyczne Najlepsi uczniowie szkoły ze średnia 5,00 i wyżej 16.02.2018 Czynny wypoczynek w ośrodku sportu zimowego Kurza Góra, zjazdy na nartach, jazda na łyżwach.
III a, III b, III c 23.04.2018 Aktywny wypoczynek w Ośrodku Wypoczynkowym Pod Lipami w Lidzbarku Welskim.
IV a, IV b, IV c 22.03.2018 1.Poznanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych 2.Nauka poprzez zabawę 3.Poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. 4.Integracja społeczna dzieci klas IV a b c naszej szkoły. Wyjazd do Wioski Garncarskiej.
IV a, IV b, IV c 11.10.2017 Poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego- odbiór dzieła kultury.
V a, VII a, VII b 15.12.2017 Wyjazd do fabryki czekolady w Warszawie.
IV a, VI a, VI b 29.01.2018 Wycieczka do Warszawy - zimowe zabawy na Stadionie Narodowym, film w kinie 6D.
V a, V b, VII a 06.02.2018 Wycieczka do Warszawy - zimowe zabawy na Stadionie Narodowym, film w kinie 6D.
V a, V b, VI a, VI b, VII a, VII b 09.05-11.05.2016 Wycieczka rekreacyjno - krajoznawcza w Góry Świętokrzyskie. Podziwianie piękna polskiego krajobrazu oraz zwiedzanie zabytków. Rekreacja na świeżym powietrzu.
IV b, V a, VI a, VI b, VII a, VII b 22.05 – 25.05.2018 Zwiedzanie zamku w Trokach i Wilna. Poznawanie zabytków Suwalszczyzny w północno wschodniej części Polski.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021