W SP1 odbywają się systematycznie szkolenia Rady Pedagogicznej dotyczące różnych aspektów życia szkolnego. Część z nich poświęcona jest tematyce bezpieczeństwa oraz kreowaniu możliwości do dobrego rozwoju dzieci i młodzieży.

• 22.10.2016 r.  „Zagrożenia internetowe – telefon, niebezpieczne gry, infoholizm, cyberprzemoc”
  • 23 X 2017 – „Szanse czy zagrożenia – wpływ mediów na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym”
  • 14 XI 2017 - „Brak motywacji do rozwoju”

W roku szkolnym 2016/17 zespoły nauczycielskie podjęły następującą tematykę szkoleń wewnętrznych:

• „Jak radzić sobie z trudnymi zrachowaniami uczniów”
  • „Kara czy nagroda – jak sobie radzić ze skrajnymi postawami u dzieci?”
  • „Cyberprzemoc- jak uchronić naszego ucznia przed zagrożeniami z Internetu”
  • „Fikcyjne więzi w wirtualnej rzeczywistości. Wpływ Internetu na kształtowanie osobowości ucznia”
  • "Zapobieganie niepowodzeniom szkolnym oraz trudnościom w kontaktach z rówieśnikami"

Szkolenia miały formę wykładu, warsztatów, za każdym razem stanowiły forum do wymiany doświadczeń oraz były miejscem wsparcia i pomocy koleżeńskiej. Po każdym z tych spotkań były sformułowanie wnioski i rekomendacje do dalszej pracy z uczniami.
Ponadto nauczyciele szkolili się na temat higieny pracy oraz doskonalenia umiejętności wychowawczych:

• Automotywacja w pracy nauczyciela. Techniki motywowania samego siebie”
  • „Rola wychowawcy w wychowaniu ku wartościom”

Szkoła promująca zdrowie to miejsce nauki i pracy społeczności szkolnej, gdzie uczniowie, nauczyciele i rodzice podejmują starania w kierunku poprawy swego samopoczucia i zdrowia. Szkolenia Rady Pedagogicznej przyczyniły się do rozwoju wiedzy i kompetencji nauczycieli w tym zakresie.

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 11, 2021