Pielęgniarka szkolna w roku szkolnym 2017/2018 przeprowadziła bilans trzecich klas , który zawierał –badanie wzroku, badanie słuchu, wykrywanie wad postawy, mierzenia ciśnienia krwi, mierzenie masy ciała. W bilansie brało udział  67 dzieci.

Pielęgniarka przeprowadziła również badanie przesiewowe klas I ,V i VI.

• W klasie I; mierzenie wysokości ciała, mierzenie masy ciała, mierzenie ciśnienia krwi.
  • W klasie V; mierzenie masy ciała, mierzenie wysokości ciała, mierzenie ciśnienia krwi, badanie słuchu, badanie wzroku.
  • W klasie VI ; badanie wzroku.

Badanie wzroku ma na celu wczesne wykrycie wad wzroku. Badanie słuchu pozwala na wczesnym etapie wykryć niedosłuch i szybko zareagować.

W ramach programu  „Dbam o higienę własną” w klasie p. Lidii Domańskiej (III  „A”), przeprowadziłam pogadankę na temat higieny jamy ustnej oraz celowości  przeprowadzanej fluoryzacji. W klasie p. Bożeny Żerańskiej  (III „C”)  przedstawiłam dzieciom piramidę żywienia w myśl zasady dietetyków „Jesteś tym co jesz”. Ilość jakość i właściwy dobór składników codziennej diety w olbrzymim stopniu decydują o naszej kondycji i długości życia. Zdrowe odżywianie pozwala zapobiec poważnym chorobom..

W szkole rok rocznie przeprowadzana jest fluoryzacja klas i-III.W roku szkolnym 2017/2018 zgodę na fluoryzację wyraziło 136 rodziców i tyle dzieci uczestniczyło we fluoryzacji jamy ustnej.

Pielęgniarka szkolna

Bożena Jasińska.