3Dnia 21.05.2018 uczniowie klasy VIA i VIB brali udział w realizacji programu profilaktycznego „DEBATA”, który został przeprowadzony przez pracowników Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka.
Celem debaty było przybliżenie informacji na temat alkoholu, jego złych stron oraz skutków w życiu społecznym i rodzinnym. Wśród uczniów została przeprowadzona ankieta na temat spożywania alkoholu w ostatnich 3 miesiącach z podziałem na piwo, wino i wódki. Na podstawie zgromadzonych informacji przeprowadzona została debata z uczniami na temat złych i dobrych stron picia alkoholu. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi, brali udział w krótkich scenkach, informowali o różnych reakcjach osób nadużywających alkohol. Bardzo często padały słowa o tym, że alkohol nie jest niczym dobrym, ale wyboru dokonuje każdy człowiek. Wybory te nie zawsze są dobre i łatwo popaść w alkoholizm.

Na podstawie danych uczniowie stwierdzili, że to właśnie dzieci potrzebują krótkiego czasu / 3 miesiące/ aby stać się alkoholikami. Dłuższy okres czasu występuje u osób dorosłych, ale kobiety wpadają w pułapkę alkoholizmu w krótszym czasie niż mężczyźni.
Debata zakończyła się stwierdzeniem przez uczniów, że będą unikać alkoholu.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089