3Dnia 21.05.2018 uczniowie klasy VIA i VIB brali udział w realizacji programu profilaktycznego „DEBATA”, który został przeprowadzony przez pracowników Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka.
Celem debaty było przybliżenie informacji na temat alkoholu, jego złych stron oraz skutków w życiu społecznym i rodzinnym. Wśród uczniów została przeprowadzona ankieta na temat spożywania alkoholu w ostatnich 3 miesiącach z podziałem na piwo, wino i wódki. Na podstawie zgromadzonych informacji przeprowadzona została debata z uczniami na temat złych i dobrych stron picia alkoholu. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi, brali udział w krótkich scenkach, informowali o różnych reakcjach osób nadużywających alkohol. Bardzo często padały słowa o tym, że alkohol nie jest niczym dobrym, ale wyboru dokonuje każdy człowiek. Wybory te nie zawsze są dobre i łatwo popaść w alkoholizm.

Na podstawie danych uczniowie stwierdzili, że to właśnie dzieci potrzebują krótkiego czasu / 3 miesiące/ aby stać się alkoholikami. Dłuższy okres czasu występuje u osób dorosłych, ale kobiety wpadają w pułapkę alkoholizmu w krótszym czasie niż mężczyźni.
Debata zakończyła się stwierdzeniem przez uczniów, że będą unikać alkoholu.

1

2

3

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj389
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień963
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2941
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1098025

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama