Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

W roku szkolnym 2017/18 Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie kontynuowała zadania wynikające z programu Szkoła promująca zdrowie.
W dniach 14-18 maja zorganizowano Tydzień Promocji Zdrowia, który obfitował w szereg działań kształtujących wśród uczniów właściwe zachowania i postawy prozdrowotne.

Poniedziałek (14.05.2018 r.)
Tego dnia pojawiła się gazetka tematyczna propagująca zdrowy tryb życia, uświadamiająca potrzeby dbania o własne zdrowie oraz przypominająca zasady racjonalnego żywienia.

1

Uczniowie klas I – III pod kierunkiem nauczycielek świetlicy wykonali techniką dowolną prace plastyczne pt. Mój ulubiony zdrowy posiłek. Prace zostały zaprezentowane na wystawie.
 2

Wtorek (15.05.2018 r.)
Wtorek okazał się  bardzo kolorowym dniem. Wszyscy uczniowie przynieśli bowiem na drugie śniadanie owoce i warzywa, do barwy których dostosowali dowolne elementy stroju. Poszczególnym klasom został przypisany określony owoc lub warzywo:
Kl. I-II – MARCHEWKA
KL. III – BANAN
KL. IV – POMIDOR
KL. V – JABŁKO
KL. VI – RZODKIEWKA
KL. VII – GRUSZKA

3

4

5

6
 
Dwie uczennice klasy VIIa - przy pomocy prezentacji multimedialnej wyświetlonej na sali gimnastycznej - przedstawiły uczniom klas I-VII zasady zdrowego odżywiania. Z uwzględnieniem piramidy  żywieniowej zwróciły uwagę na to, jak powinien wyglądać zdrowy talerz, czyli w jakich proporcjach należy spożywać warzywa i owoce, produkty zbożowe, mięsne, czy nabiał. Zaznaczyły ważny wpływ witamin na zdrowie człowieka oraz wskazały źródła ich występowania. Podkreśliły także, jak ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest aktywność fizyczna oraz spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wspomniały o przyczynach i skutkach złego odżywiania. Nad organizacją i przebiegiem spotkania czuwały Panie Jolanta Luciszewska i Marta Drzewiecka.

 7

8


Środa (16.17.2018 r.)
Działaniom podjętym w środę towarzyszył ruch i zabawa na świeżym powietrzu. Nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy kl. I-III i nauczycielki świetlicy zorganizowali podopiecznym zajęcia propagujące gry i zabawy zespołowe. Na szkolnym boisku rozchodziły się rytmy muzyki, przy których uczennice klasy piątej prowadziły aerobik dla swoich rówieśników. W tym dniu, nie zabrakło również konkursów sprawnościowych i gier ruchowych.
9

91

92

Czwartek (18.05.2018 r.)
Moje dłonie świadczą o mnie – to hasło przyświecało spotkaniu dla klas I-III z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Mławie. Uczestnicy spotkania uzyskali odpowiedzi na podstawowe pytania związane z chorobami przenoszonymi przez brudne ręce. Prelegentka wyjaśniła dzieciom jak w prosty sposób można się ustrzec przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.
Piątek (19.05.2018 r.)
Temu dniu towarzyszyło motto: Zdrowe jedzenie to szybkie uczenie. Zgodnie z jego założeniem, uczniowie poszczególnych klas przygotowywali i spożywali wspólne zdrowe śniadanie.


94 

93

95

Piątek (19.05.2018)

W piątek odbyło się również spotkanie czytelnicze dla dzieci z pierwszych klas.  Uczennice  klasy IV czytały – wybrane przez bibliotekarki – utwory literackie poświęcone zdrowemu stylowi życia. Spotkanie zakończyło się błyskawicznym konkursem sprawdzającym wiedzę dzieci na temat znajomości wartości odżywczych warzyw i owoców oraz podstawowych zasad higieny osobistej.


96

97


 
W obchody Tygodnia Promocji Zdrowia zaangażowana była cała społeczność szkolna. Wszystkie działania miały na celu propagowanie zdrowego trybu życia, uświadomienie  uczniom potrzeby dbania o własne zdrowie oraz zwrócenie uwagi na zasady racjonalnego żywienia. Koordynacją poszczególnych zadań zajmowały się nauczycielki świetlicy i biblioteki.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj505
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3434
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7440
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984685

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021