7W ramach realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowie 17 maja 2018 roku p. Joanna Tatuch przeprowadziła zajęcia nt. „Spotkanie z nieznajomym”, w których uczestniczyła grupa uczniów z klas I – III. Wstępem do zajęć było odczytanie wiersza J. Hermana pt. „Obcy”. Dzieci określiły, kim jest dla nich „nieznajomy”. Wymieniły osoby, do których mogą zwrócić się o pomoc w razie zagrożenia. Następnie nauczycielka podzieliła dzieci na grupy. Zadaniem każdej z grup było przedstawienie scenki, podczas której dochodzi do spotkania z obcą osobą. Po przedstawieniu scenek dzieci dzieliły się wrażeniami. Określały, jakie zachowania nieznajomych powinny budzić niepokój. Kolejnym krokiem było ułożenie zasad prawidłowego zachowania się podczas kontaktu z nieznajomym.

Dzięki tym zajęciom dzieci zrozumiały, iż należy zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz nabyły umiejętność właściwego reagowania w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu.

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 11, 2021