Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

1O tym, jak ważne jest właściwe odżywianie, świetnie wie młodzież naszej szkoły, lecz żeby wiedzę  tę pogłębić,  uczniowie i wychowawca klasy  V b zaprosili na godzinę wychowawczą panią psycholog Martę Drzewiecką.

Zajęcia dotyczyły zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanych z nieprawidłowym odżywianiem (otyłość, anoreksja, bulimia). Rozpoczęły się od wypełnienia przez uczniów krótkiej ankiety dotyczącej samoakceptacji. Następnie wybrane wcześniej uczennice przedstawiły prezentację multimedialną. Zawarły w niej informacje na temat zaburzeń odżywiania, ich przyczyn, objawów i skutków a także sposobów walki z chorobami takimi jak: anoreksja, bulimia, otyłość. W tym czasie pani psycholog przeanalizowała ankiety i podzieliła się z uczniami swoimi spostrzeżeniami. Z ankiety wynikało, że uczniowie klasy V b w większości nie mają zastrzeżeń do swojego wyglądu, nie słyszą krytycznych uwag od rodziny i znajomych i maja odwagę powiedzieć głośno, że nic nie chcieliby zmienić w swoim wyglądzie.

Głównym celem zajęć było uświadomienie uczniom, że wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy, a wysoka samoocena poprawia jakość życia. Pracując metodą „burzy mózgów”,  uczniowie odpowiadali na pytania: - Co to jest samoocena? - Od czego ona zależy? - Jakim trzeba być w stosunku do innych ludzi? - Co możemy zrobić, aby samoocena była wysoka? Następnie pani psycholog zastosowała gry dydaktyczne, mające na celu uświadomienie uczniom, od czego powinna zależeć ich samoocena i czym grozi brak wiary w siebie.

Dzieci bardzo chętnie pracowały na lekcji, wykazały  się dużą znajomością zasad prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Udowodnili, że wiedzą, jakie zagrożenia dla zdrowia, wynikają z lekceważenia tych zasad i jak ważna jest wysoka samoocena. Po zajęciach nasunął się wniosek, że dzieciom bliska jest ta tematyka i mają ogromną świadomość tego, że ich zdrowie w dużej mierze zależy od nich. 

1

2

3

4

5

6

   

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj27
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1075
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5533
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982778

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021