5W ramach tej akcji edukacyjnej dla klas II –VI 19 kwietnia odbyło się  w szkole spotkanie z producentem zdrowej żywności. Zaproszono Elżbietę i Tomasza Rachockich z Turzy Małej , którzy od kilku lat prowadzą w swoim gospodarstwie mini mleczarnię. Zajmują się wytwarzaniem serów i masła – produktów świeżych i bez konserwantów. Podczas spotkania uczniowie zostali wprowadzeni w temat, odpowiadając na pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody w postaci porcji masła wyprodukowanego w minimleczarni  zaproszonych gości. Następnie podczas krótkiej prezentacji pan Tomasz zapoznał uczniów z  działalnością swojej firmy a także opowiedział o otrzymanych certyfikatach , dyplomach i wyróżnieniach za wysoką jakość swoich produktów.

Na zakończenie spotkania nastąpiła degustacja przez uczniów specjalnie przygotowanych specjałów. Dzieci chętnie częstowały się zdrowymi smakołykami i prosiły „dokładki”. Za ciekawe i odżywczo wartościowe spotkanie uczniowie nagrodzili  państwa Rachockich  gromkimi  brawami.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021