Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień. Mimo, że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku. Dzień Ziemi obchodzony jest obecnie w 192 krajach świata. Jego inicjatorem był John McConell, który swoją propozycję przedstawił w 1969 roku na jednej z konferencji UNESCO.
We współczesnym świecie chodzi przede wszystkim o promowanie ekologicznych postaw. 22 kwietnia odbywają się proekologiczne imprezy i akcje. Obserwując modę na ekologiczny tryb życia, dochodzimy do wniosku, że zamiary inicjatorów zaczynają przynosić efekty.
W tym roku mogliśmy się włączyć w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc naturalnemu środowisku. Tegoroczne hasło nawołuje do inicjatyw mających na celu ograniczenie zanieczyszczeń środowiska z tworzyw sztucznych. W tym celu uczniowie naszej szkoły wykonali „ zabawki ekologiczne”. W ten sposób pokazali, jak można w prosty sposób wykorzystać surowce wtórne. Pomysły uczniów na wykonanie zabawek były różne i stanowiły ciekawą wystawę. Do prac uczniowie użyli puszek, butelek, toreb foliowych, kapsli, wełny, sznurka, tektury itp.


Dodatkowo na terenie szkoły zostały wykonane gazetki o tematyce ekologicznej, przypominające jak ważny dla nas ludzi jest planeta Ziemia.

1

2

3

4

5

6

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj492
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3421
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7427
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984672

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021