2Moduł: odżywianie
Zadanie: ,,Poznajmy się” - Przedstawienie produktów, które są wartościowe i przyjazne dla naszego zdrowia; zasady kupowania i przechowywania produktów.

W ramach realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowie ,,Nasze zdrowie – nasza sprawa” uczniowie klas piątych i szóstych robiliśmy sałatki warzywne i owocowe na lekcjach techniki. Głównym celem zajęć była popularyzacja częstego spożywania warzyw i owoców oraz wzrost świadomości wśród uczniów odnośnie sposobów zdrowego stylu życia i odżywiania. Uczniowie zadanie to wykonywali w grupach. Zanim przystąpili do robienia sałatek poznali podstawowe zasady savoir – vivre przy stole. Uczniowie dowiedzieli się również, że prawidłowo skomponowana dieta i racjonalne odżywianie mają ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Poznali też wartości odżywcze warzyw i owoców.

Do wykonania tego zadania należało przynieść niezbędne produkty i przybory. Podczas krojenia składników sałatki należało zachować podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Różnorodność składników umożliwiała skomponowanie sałatki według własnego pomysłu, pozwalając tym samym na spełnienie swoich fantazji kulinarnych. Poza tym wspólna praca przy sporządzaniu sałatki dostarczyła dzieciom wiele radości i przyjemności.

1

2

3

4

5

6

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj342
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień916
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2894
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097978

Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama