Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

2Moduł: odżywianie
Zadanie: ,,Poznajmy się” - Przedstawienie produktów, które są wartościowe i przyjazne dla naszego zdrowia; zasady kupowania i przechowywania produktów.

W ramach realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowie ,,Nasze zdrowie – nasza sprawa” uczniowie klas piątych i szóstych robiliśmy sałatki warzywne i owocowe na lekcjach techniki. Głównym celem zajęć była popularyzacja częstego spożywania warzyw i owoców oraz wzrost świadomości wśród uczniów odnośnie sposobów zdrowego stylu życia i odżywiania. Uczniowie zadanie to wykonywali w grupach. Zanim przystąpili do robienia sałatek poznali podstawowe zasady savoir – vivre przy stole. Uczniowie dowiedzieli się również, że prawidłowo skomponowana dieta i racjonalne odżywianie mają ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Poznali też wartości odżywcze warzyw i owoców.

Do wykonania tego zadania należało przynieść niezbędne produkty i przybory. Podczas krojenia składników sałatki należało zachować podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Różnorodność składników umożliwiała skomponowanie sałatki według własnego pomysłu, pozwalając tym samym na spełnienie swoich fantazji kulinarnych. Poza tym wspólna praca przy sporządzaniu sałatki dostarczyła dzieciom wiele radości i przyjemności.

1

2

3

4

5

6

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1066
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5524
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982769

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021