Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

5Nadeszła wiosna. Ładna pogoda zachęca nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Powinniśmy pamiętać o tym, że wraz ze wzrostem temperatury rozpoczyna się aktywność kleszczy. Można je spotkać między innymi w lasach, na obszarach porośniętych wysoką trawą, paprociami lub zaroślami, na łąkach, pastwiskach, działkach rekreacyjnych i w parkach. Te pajęczaki przenoszą groźne choroby, takie jak borelioza czy zapalenie opon mózgowych.
W trosce o dobro naszych przedszkolaków i uczniów w kwietniu rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. W klasach IV zajęcia poprowadziła pani Teresa Łapka, natomiast w klasach pierwszych i najstarszych grupach przedszkolnych – pani Joanna Tatuch.


Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak wyglądają kleszcze. Poznały sposoby, które pomagają się przed tymi niebezpiecznymi pajęczakami chronić. Panie prowadzące spotkanie podkreślały, że ważny jest odpowiedni ubiór, który utrudni dostęp do skóry. Jeśli będzie jasny, możemy szybciej dostrzec wędrującego po nim kleszcza. Po powrocie ze spaceru należy wziąć prysznic albo dokładnie obejrzeć swoje ciało. Można też stosować specjalne środki, aby odstraszyć pajęczaki. Kiedy kleszcz wczepi się w skórę, musimy go wyciągnąć w całości zdecydowanym ruchem.
Przedszkolaki i uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uważnie słuchali rad i wskazówek nauczycielek. Dzielili się swoimi doświadczeniami. Dzieci z przedszkola i klas pierwszych otrzymały na pamiątkę kolorowanki z motywem kleszcza.
Mamy nadzieję, że dzięki realizacji programu edukacyjnego uda się nam zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych.

1

2

3

4

5

6

7

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj505
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3434
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7440
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984685

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021