5Realizując program Szkoły Promującej Zdrowie w kwietniu 2018r klasa IIIc z ZPO nr1 w Mławie z wychowawcą Bożeną Żerańską wykonała zadanie „Jak żyć i zdrowo się odżywiać?”.
Celem tego zadania było:

• wykonać komiks zachęcający do zdrowego odżywiania się,
  • zachęcić dzieci do kształtowania właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych,
  • ukazać korzyści zdrowotne jakie przynosi zdrowe odżywianie i aktywne spędzanie czasu wolnego.

Przed przystąpieniem do wykonania komiksu uczniowie przypomnieli sobie Piramidę Żywienia. Uwaga uczniów została zwrócona na jej podstawę, która stanowi aktywność ruchową. Następnie został omówiony wpływ zdrowego odżywiania i prowadzenia aktywnego stylu życia na kondycję fizyczną. Uczniowie zaprezentowali wierszyki o zdrowym odżywianiu i dyskutowali na podstawie ich treści. Podsumowaniem zdobytych wiadomości było spotkanie z pielęgniarką szkolną. Następnie wszyscy uczniowie przeszli na salę gimnastyczną, gdzie z radością uczestniczyli w różnych formach ruchu. Później odbyła się degustacja zdrowej żywności. Na koniec dzieci wykonały komiksy o zdrowym odżywianiu.
Udział w wyżej wymienionym zadaniu zachęcił uczniów do zdrowego odżywiania się oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 11, 2021