Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

3W miesiącu lutym i marcu w ramach działań programu profilaktycznego Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie uczniowie spotykali się z ratownikiem WOPR – Łukaszem Dobrowolskim. Tematem spotkań w klasach I-III i IV-VII były rozmowy na temat bezpiecznych zabaw nad wodą w czasie ferii zimowych, a także wakacji letnich.
Ratownik poruszył zagadnienia związane z odpowiednim doborem miejsca zabaw na lodzie oraz  zabezpieczeniem ciała w trakcie opalania, ochroną głowy przed promieniowaniem słonecznym, jak również pouczył o należytym nawadnianiu organizmu poprzez picie dużej ilości wody.
Ponadto podjęto dyskusję w kwestii wyboru bezpiecznego miejsca korzystania z kąpielisk i lodowisk naturalnych.

Dzieci chętnie odpowiadały na następujące pytania ratownika: jak rozpoznać bezpieczne miejsce do pływania ?, gdzie można bezpiecznie jeździć na łyżwach czy sankach?, kto czuwa nad bezpieczeństwem pływających ?, kiedy i w jakich warunkach można pływać ?, jakie są numery alarmowe? Uczniowie zostali także zapytani, co trzeba zrobić i do kogo trzeba się zgłosić, jeśli się zgubią w czasie odpoczynku nad wodą. Istotnym zagadnieniem był również temat ograniczonego zaufania do osób nieznajomych. Ponadto uczniowie klas IV–VII na zajęciach wychowania fizycznego doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy uczestnicząc w pozorowanej akcji ratunkowej.

1

2

3

4

5

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj478
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień2955
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc7413
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984658

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021